Edirne’de Şumnu Günleri

admin

Edirne Valiliği ile Şumnu Kültür Evi’nin ortaklaşa düzenlediği ve ilki Bulgaristan’ın Şumnu kentinde düzenlenen Kültür Günleri’nin Edirne bölümü Edirne Halk Eğitim Merkezi Salonu’ndaki bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi.

şumnı günleri (5)

Halk Eğitim Merkezindeki Şumnu günlerine Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ile Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz ile çok sayıda Edirneli katıldı.

şumnı günleri (6)

Şumnu Kültür Evinde kültür ve sanat kurslarına katılan genç yaşlı birçok amatör sanatçı Edirne’deki etkinliklerde sahne aldı. İlahilerden, halk oyunlarına, türkülerden şiir okumaya kadar çok sayıda sanat etkinliği gerçekleştirildi.

şumnı günleri (4)

Etkinlikte bir konuşma yapan Edirne Valisi Hasan Duruer, “Biz her şeyimizle Balkanlardayız ve Balkanlarda bizde. Kültürde Sanatta ve her şeyle birlikte Balkanlarda olmak zorundayız. Önümüzdeki günlerde Balkanlarda yine birçok etkinlik yapıyoruz ve yapacağız. Bu etkinliklerde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

şumnı günleri (1) şumnı günleri (2) şumnı günleri (3)


şumnı günleri (7)

 

 

 

 110 total views,  2 views today

Next Post

ETB Başkanı Özay Öztürk BloombergHT Kanalında

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay ÖZTÜRK, BloombergHT kanalında yayınlanan “Günden Kalanlar” isimli programa konuk olarak katıldı. Hafta içi her akşam yayınlanarak, gün boyu öne çıkan gelişmelerle ekonomik verilerin uzmanlar tarafından değerlendirildiği programının diğer konuğu ise Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi UZUNOĞLU oldu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp