Edirne’de Taşkın Uyarısı

admin

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD); Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’ndeki su seviyesinin arttığına dikkat çekerek, vatandaşları can ve mal güvenliği açısından tedbirli olmaları konusunda uyardı.

                Edirne’de ve Bulgaristan’da meydana gelen kuvvetli sağanak yağışlar, bölgede bulunan Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’nin debilerinin artmasına neden oldu. Taşkın riskinin artmasından dolayı tarihi Tunca ve Meriç Köprüleri trafiğe kapatılırken; Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD) yazılı bir açıklamayla vatandaşları uyardı.

    Nehir kenarında bulunan vatandaşları tedbirli olmaya davet eden AFAD, Edirne Belediyesi’nden de gerekli duyuruların yapılması istedi.

AFAD yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi;

                “Bölgemizde ve Bulgaristan’da meydana gelen kuvvetli sağanak yağışlar ve yağışların devam etmesi nedeniyle, Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’nde su seviyesi yükselmiştir. Nehir yatakları ve çevresi tehlikeli olabileceğinden, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir”

 67 total views,  2 views today

Next Post

Vali Özdemir Taşkın Sahasında İncelemelerde Bulundu

Edirne Valisi Günay Özdemir, yağışlar nedeniyle debileri yükselen ve taşkınlara neden olan Meriç ve Tunca nehirlerinde incelemelerde bulunarak, yaşanan nehir taşkınlarıyla ilgili, Valilikte bir kriz masası oluşturulduğunu söyledi.  Edirne Valisi Günay Özdemir, Bulgaristan ve bölgede etkili olan sağanak yağmur nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapalı bulunan Tunca Köprüsü’nde basın açıklamasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp