EDİRNE’DE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİ KURULACAK

admin

ETSO Basın ve Halkla ilişkiler yetkililerince yapılan açıklamada; “, Trakya Üniversitesi ve ETSO ile KOSGEB İdare Başkanlığı arasında imzalanmış bulunan Duvarsız Teknoloji İnkübatörü (DTİ) İşbirliği Protokolünün, günün ihtiyaçlarına ve değişen mevzuat alt yapısına cevap verebilmesini teminen yenilenmesi ihtiyacı olduğunu “ bildirilerek, söz konusu Duvarsız Teknoloji İnkübatörü (DTİ) İşbirliği Protokolü yerine, öncelikli olarak imkân dahilinde bir Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) İşbirliği Protokolü imzalanması hususunda Odamız ve Trakya Üniversitesinin protokol tarafları olduğu başvuru, 01.11.2013 tarihinde yapılmıştı.

İlimiz Edirne’de, ilgili ihtiyaçların paydaşlarca karşılanacağı bir Teknoloji Geliştirme Merkezi kuruluş başvurumuzu değerlendirmek ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere, 10 Ocak 2014, Cuma günü KOSGEB Hizmet Merkezleri Koordinasyon Dairesi Başkanı Celal HATİPOĞLU ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Merih ÖZYILMAZ, İlimiz Edirne’ye gelerek bir takım temaslar ve incelemelerde bulundular.

İlk olarak protokol taraflarından biri olan Trakya Üniversitesi’nde, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’e bir ziyarette bulunan heyette Daire Başkanları Celal Hatipoğlu ve Ahmet Merih Özyılmaz’ın yanı sıra, Odamızı temsilen Meclis Başkanı Mehmet Eren, KOSGEB Edirne Hizmet Merkez Müdürü Bedri Döngel, Havsa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayhan AYTAÇ, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ERDEM ve Teknopark Genel Müdürü Nihan Tomris KÜÇÜN de hazır bulundu.

kosgeb-edirne-etso-ziyaret

Rektör ziyareti adından Mühendislik Fakültesi’nde yakın zamanda açılışı gerçekleştirilen “Teknoloji Koridoru”nu ziyaret eden heyet, ardından Odamız binasına gelerek Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’u makamında ziyaret etti.

Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Zıpkınkurt ;“Göreve geldiğimizden bu yana girişimcilerimizi destekleyebilmenin çabasındayız. KOSGEB Edirne Hizmet Merkez Müdürlüğü ile Odamız arasında çok güzel bir sinerji oluşturduk. Mevcut işletmelerimizi ziyaret ediyor, bizzat kendi işyerlerinde, faydalanabilecekleri destekler konusunda kendilerini bilgilendiriyoruz. İnşallah kurulacak olan TEKMER ile yeni girişimcilerin inkübe edilerek söz konusu teknolojik ve inovatif faaliyetlere ivme kazandırıp, daha çok girişim ve yatırım için zemin oluşturacağız” dedi. İlin sanayi gelişimi, yatırım ve kümelenme altyapısı ile ilgili sohbet eden heyet, Odamız ziyaretinin ardından Teknopark’ı da gezerek İlimiz’den ayrıldı.

 219 total views,  2 views today

Next Post

Bakan Müezzinoğlu muhtarlarla buluştu

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen programa katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 17 aralık operasyonuna göndermede bulunarak, “Öyle bir savcı organizasyonu ki, bankacılığı da belediyeciliği de TOKİ’yi de o biliyor ve tek bir torbada Türkiye’nin kaderiyle oynuyor. Benim ağzımda çürük diş olabilir. Ey hekim kardeşim, ey savcı kardeşim senin görevin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp