Edirne’de Terör Örgütüne Yönelik Operasyon

admin

Edirne’de terör örgütü PKK üyesi olduğu ve çeşitli eylemlere karıştığı iddia edilen bir kişi, Bulgaristan sınırında gözaltına alındı.

Edirne‘de terör örgütü Pkk üyesi olduğu ve çeşitli eylemlere karıştığı iddia edilen bir kişi, Bulgaristan sınırında gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüpheli bir kişinin Bulgaristan sınırında bulunan Budakdoğanca köyünden yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalıştığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, bu kişiyi gözaltına aldı.

Şüphelinin üst aramasında, “Cumali S.” ismiyle Alman kimliği, bin 10 avro para ile bir kitap, müzik çalar ve kişisel kıyafetlerinin bulunduğu bir çanta ele geçiren jandarma, yaptıkları araştırmada, zanlının Erzurum Tekman ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğunu belirledi.

Yapılan çalışmalarda, zanlının Varto Sulh Ceza Mahkemesi’nce “Devletin Birliği ve Ülke Bütünlüğünü Bozma”, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce,

“Yasadışı Silahlı Örgüt Kurmak veya Katılmak” ve Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nce “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçlarından arandığı tespit edildi.

-Katıldığı eylemler-

“Doktor Baran” kod ismini kullanan kişinin katıldığı belirlenen eylemler şöyle:

“8 Temmuz 2010’da Muş Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü‘ne silahlı saldırı, 9 Ağustos 2011’de Bingöl Karlıova Elmadüzü Köyünde A.T. isimli vatandaşın kaçırılması, aynı gün, Karlıova hidrolektrik santrali şantiyesinin basılıp 3 işçinin kaçırılması ve şantiyenin yakılması, 2 Ekim 2011’de Bingöl Havaalanı inşaatının basılarak 4 işçinin tehdit edilmesi, propaganda yapılması ile idari bina ve bir aracın ateşe verilmesi.”

 207 total views,  2 views today

Next Post

Özel Trakya Hastanesi’nden Bir İlk

Edirne’de sağlık alanında önemli sayılabilecek eksikliklerden biri olan damar bulma sorunu, Özel Trakya Hastanesi’nin girişimiyle giderildi. Özel olarak yaydığı bir ışıkla hasta damarlarının yerini iğne batırmadan gösterme özelliğine sahip olan cihaz, Özel Trakya Hastanesi laboratuarındaki yerini aldı. Özel Trakya Hastanesi Başhekimi Dr. Özcan Baznak konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, cihazın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp