Edirne’de Uluslararası film gösterimi

admin

Meclis salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan gündemindeki konuları değerlendirdi. Bugünkü toplantıda iki duyurum olacak birincisi Edirne Valiliğinin koordinasyonluğunda Edirne’de bir film festivali yapılıyor. Biz de Edirne belediyesi olarak biz de katkı sağlıyoruz.

recep gürkan açıklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu festival ekim ayında yapılacaktı fakat ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle kasım ayına ertelendi. Biz bu arada kişisel girişimlerimizle İstanbul kültür ve Sanat Vakfıyla bir görüşmemiz oldu. Bu vakıf uluslar arası film festivali alanında en iyi organizasyonu yapan bir kuruluş Bu ilişkiler sonunda ekim ayının sonunda yapılacak uluslar arası film festivalinin bir ayağını da Edirne’de yapılması kararlaştırıldı. 23-25 Ekim tarihleri arasında bu tarihlerde Uluslar arası festivalde yarışacak 15 film Edirneli sinemaseverlerin ilgisine sunulacak. Gösterilecek filmlerle ilgili broşürlerimiz dağıtılıyor. Bu filimler kaliteli filimler bu gösteride bir bilet alana bir de bedava bilet verilecek.

POTANIN PERİLERİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

İkinci duyurumuz bilindiği gibi kadın basketbol takımımız geçen yıl çok başarılı bir sezon geçirdi sekizde kalmayı başardı en değerli iki takım oldu Avrupa kupasına katılma hakkı kazandı. Geçen hafta oynanan Türkiye finallerinde Çeyrek finale kaldı üst üste kazandığı bu başarılarıyla Potanın perileri bizi mutlu etmeyi sürdürüyor. 29 Ekim günü saat 18.00 de

Edirne’de Avrupa kupalarının ilk maçını Ukraynalı  Minks takımı ile yapacak. Buraya da Edirneli basketbol severleri bekliyoruz.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ’NDE ÖNEMLİ TOPLANTI

Yine sporla ilgili olarak Edirne’nin Amatör sporunu desteklemek anlamında her zaman yanında olduğumuz Edirne Amatör Spor Kulüpleri bölgesel toplantı gerçekleştiriliyor bu Edirne’de ilk kez yapılıyor.  ASKF Başkanı İbrahim Acar’ın başkanlığında 24 ekim cumartesi günü Kocasinan Mahallesi ASKF Sosyal Tesislerinde Edirne Kırklareli ve Çanakkale Amatör Spor kulüp temsilcilerinin ve Türkiye Konfederasyonu Genel Başkanının da katılacağı bir toplantı ve bir panel yapılacak. Buraya da amatör spora ilgi duyan hemşerilerimizi bekliyoruz.

Geçen hafta Türkiye’de Kurulu olan Sosyal demokrat belediyeler birliği ile birlikte Bürüksel’de Avrupa Parlamentosunda toplantılara katıldık.  Her yıl 33 ülkeden yaklaşık 7 bine yakın yerel yöneticinin katıldığı etkinlikler yapılıyor. Biz de geçen meclis toplantısında SODEM üyesi olduk.  Geçen hafta da Brüksel’deki toplantılara katıldık. Avrupa Parlamentosunda yapılan bu toplantılar çok yararlı oldu. Bu toplantıda ben de Avrupa Birliğine Giriş Sürecinde Yerel Yönetimler konulu konuşma yaptım.

ÇEŞİTLİ GÖRÜŞMELER YAPTIM

Bu konuşmam sosyal medyada yer alıyor. Bunun dışında Avrupa Parlamentosunda çeşitli görüşmelerimiz oldu. Bu arada Avrupa Sosyalist Partisi Genel Başkanı Eski Bulgaristan Başbakanı Stanişev ile görüşmemiz oldu. Eski Bulgar Başbakanı Edirne’deki kilisenin açılışına katılmıştı. Buradaki toplantıda bizim Avrupa parlamentosunda bölgeler toplantısında sıkıntılarımızı gündeme taşıdım. Avrupa parlamentosunun bizim ülkemize farklı diğer ülkelere farklı uygulama yaptığına değindim.

Edirne Belediyesi 18-21 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Yapex Restorasyon Fuarı 2015’e katılacak.

Bu konuda çekül vakfı ile birlikte hareket ediyoruz. Tarihi kentlerle birlikte orada Edirne’nin projeleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bu arada bu yıl üçüncüsü gerçekleşen kitap fuarımızı bitirdik. 9 Ekim ile 18 Ekim tarihleri arasında fuarımız gerçekleşti bu yıl geçen yıla oranla daha başarılı olduk. Kitap fuarımıza 42 kitapevi katıldı. Bu yayınevleri 10400 kitap sergiledi.

Fuara 59 yazarımız katıldı. Bu fuar kapsamında üç sergi düzenledik. Aziz Nesin’in yüz yıllık yaşam öyküsünün anlatıldığı öz yaşam öyküsü sergisi düzenledik. Ayrıca bir resim sergimiz ile Aziz Nesin’in Edirne yazılarını kapsayan bir kitabı okuyuculara ücretsiz dağıttık.  Fuar kapsamında Kültür paylaşım platformu ile okuma sağanakları adında bir etkinlik düzenledik ”dedi

 

 

 

 91 total views,  2 views today

Next Post

Irmak Ticaret 40. yılını kutladı

            Kırkıncı yılını kutlama nedeniyle sosyal tesislerde kurum personeli ile bir araya Gelen Irmak Ticaret sahibi Sezai Irmak, burada yaptığı konuşmada şirketlerinin çalışmaları hakkında açıklama yaptı Aslında Şirketlerinin 1993 yılında kurulduğunu belirterek şunları kaydetti, “ Ama ilk vergi mükellefiyetimiz 1975 olduğu için 40. yılımızı kutladık. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp