Edirne’de unutulmaz bir yeni yıl yaşandı

admin

2017 yılını geride bırakan Edirne’liler 2018 yılına aileleri, yakınları ile mutlu bir şekilde girmeyi tercih etti. Kimileri evlerinde yakınları ve aileleri ile yeni yılın ilk dakikalarına girmenin mutluluğunu yaşarken, Kimileri de Eğlence mekanlarında gecenin geç saatlerine kadar eğlencenin tadını çıkararak 2018’e girdi.

“2018’de Saraçlar caddesinde buruk kutlama”

Edirne’de her yıl yılın son akşamı Saraçlar caddesinde düzenlenen Konser bu sene, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın aldığı kararla iptal edildi. Gürkan “Ben çalışanlarımın maaşını ödeyemezsem konsere asla para vermem dedi ve yılbaşı akşamı Saraçlar caddesinde konser olmayacağını söylemiş oldu. Gürkan’ın bu kararına kamuoyundan büyük destek geldi. Saraçlar caddesinde Konser olmamasına rağmen vatandaşlar Saraçlar caddesinden ayrılmadı. Yeni yılı saraçlar caddesinde davul zurna eşliğinde kutlamaya devam etti. Kırmızı Gülün alı var gibi Edirne’nin sevilen türküleri ile yeni yılı karşılayan vatandaşlar, gecenin soğuk olmasına aldırış etmedi. Yeni yılın son dakikalarına 10’dan geriye doğru sayarak giren vatandaşlar kutlama olmadığı için 2018’e buruk girdi.

“Yurtdışında göz kamaştıran eğlence”

Yeni yılı Edirne dışında komşumuz Bulgaristan ve Yunanistan’da geçirenlerin sayısı da çoğunluktaydı. Yeni bir yıla Plovdiv’de havai fişeklerin gökyüzünü süslediği o muhteşem gökyüzü şovuyla girenler unutulmaz bir gece yaşadı.  Dedeağaç’ta tavernada yeni yılı geçirmeyi tercih eden vatandaşlar da Yunan müzikleriyle gece boyunca coştu.

 

 

 

“HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİNİN OLMAYIŞI HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI”

Her yıl suni gölette gerçekleşen Havai fişek gösterisi bu sene yapılmadı. 31 Aralık akşamı saatler 23:50’yi gösterdiği andan itibaren yüzlerce vatandaş, kimileri de araçlarıyla suni gölete gelerek her yıl düzenlenen havai fişek gösterisini izlemek istedi. Saatler 24:00’ı gösterdiğinde havai fişek gösterisini suni gölette izlemeye gelen vatandaşlar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

 

 

“2018’de Dansözlü eğlence”

Edirne’lilerin yeni yıla girdiği en önemli yerlerden biri de ACAR Tesisleri oldu. Canlı müzik, Oryantal şov ve gece boyunca eğlencenin kesintisiz olarak devam ettiği yeni yıl akşamında Havai fişek gösterisi de yeni yılı Acar tesislerinde geçiren vatandaşlara eşsiz bir gece yaşattı .

Yeni yıl paylaşımları ile “Facebook” rekor kırdı.

Yeni yılı evlerinde, eğlence mekanlarında, dışarıda, yurtdışında, termal tesislerde geçiren vatandaşlar gece boyunca yaşadıkları mutluluğu, sevinci, facebook’ta sevenleri ile paylaşmayı ihmal etmedi. Yeni yıl akşamı Sadece Edirne’de facebook üzerinden binlerce paylaşım yapılarak 2017’nin son saatlerinde ayrı bir rekor kırıldı.

“Ciğerci Bahri’den en anlamlı Yeni yıl mesajı”

Edirne’nin tanıtımında büyük rol oynayan tarihi ciğerci, Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı olan Bahri Dinar 2017’nin son saatlerinde Edirne Selimiye cami önünde elinde bir tepsi ciğer ile Edirne yazısının arkasına geçip Türkiye ve Dünya’ya anlamı bir yeni yıl mesajı verdi. Dinar mesajında; “2018 yılının barış, huzur ve bereketli bir şekilde geçmesi temennisiyle, şehirlerin sultanı, sultanların şehir Edirne’den sizlere selamlarımız söylüyoruz” dedi. Bahri Dinar’ın çekip resmi facebook hesabından yayınladığı kutlama videosu izlenme rekorları kırdı.

“Çocuklar Noel baba ile coştu”

Çocukların sevgilisi noel baba bu yılda Edirne’lilerin sevgilisi haline geldi. Noel baba kılığına giren büyükler çocuklara hediyeler verdi. Çocuklarla eğlenerek onlara güzel bir gece yaşattı.

 Beklenen Kar Yağmadı

2017’ye Karlı giren, Ocak ayını neredeyse kar yağışı ile bitiren Edirneliler, aynı sevinci 2017’nin son gününde ve 2018’in ilk gününde yaşayamadı. Havanın güzel olmasını fırsat bilen Edirne’lilerin büyük çoğunluğu yeni yılı dışarıda geçirmeyi tercih etti.

 453 total views,  2 views today

Next Post

2018’de en uzun tatil Kurban Bayramı’nda olacak

Özellikle çalışanların en çok merak ettiği konulardan biri olan 2018’de kaç gün tatil olacak sorusu da netlik kazandı. 2018’in ilk resmi tatil gününü (01 Ocak 2018) geride bıraktık. 2018 yılında en uzun tatil günü Kurban Bayramında yaşanacak. “En uzun Tatil Kurban Bayramında” 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü Arife günü olması […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp