Edirne’de “Yalnızca Barışa Tarafız” Sergisi

admin

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Haykır, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen serginin açılışında yaptığı konuşmada, serginin Türkiye’de 15 ilde eş zamanlı olarak sanatçılar tarafından açıldığını söyledi.

Edirne’de 10 sanatçının yaklaşık 15 resim ve 9 heykel eseriyle sergiyi oluşturduğunu belirten Haykır, “Serginin amacı dünyanın her şeyden fazla barışa ihtiyacı olduğunu göstermektir. Biz de sesimizi sanat yoluyla dile getirdik. Türkiye’de 15 ilden yaklaşık 300’e yakın sanatçı var. Daha sonra bu eserler İstanbul’da toplanacak ve tekrar sergilenecektir” diye konuştu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da serginin “Yurtta barış cihanda barış” ilkesiyle düzenlendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından sanatseverler sanatçılarla birlikte eserleri inceledi.

 214 total views,  2 views today

Next Post

Atama Beklerken Manken Oldu!

Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu Pınar Yılmaz, atama beklerken model oldu. Eylül 1987 Keşan Edirne Doğumlu, Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu Pınar Yılmaz Üniversite yıllarında sahne ve kamera önüne çıkmaya başladı.Trakya ve Edirne Televizyonlarında spikerlikte yapan güzel öğretmen adayı o yıllarda halkın gözü önünde olmaktan büyük mutluluk duydu. ÜNİVERSİTEYİ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp