Edirne’de Yerel seçime ilgi büyük oldu

admin

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Yerel Seçime Edirneliler büyük ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinde sandık başına giden Edirneli seçmen vatandaşlık görevini yerine getirerek oyunu kullandı. Sabah 08.00’de başlayan oy kullanma işleminde katılımın yüksek olması dikkatlerden kaçmadı.

İl genelinde 312 bin 218 seçmen sandık başına gitti.

Edirne’de il genelinden toplam 312 bin 218 seçmen, oyunu kullanmak için sandık başına gitti.

Belediye Başkanları (İL-İLÇE-BELDE), Meclis Üyeleri ve muhtarların oylandığı seçimde Muhtar adaylarının da yoğunluğu gözlerden kaçmadı. Bazı mahallelerde 10’nun üzerinde Muhtar adayının olduğu Yerel seçimde il genelinde 1076 sandık kuruldu. Öte 130 bin 122 seçmen sayısı olan Edirne merkezde ise 406 sandık kuruldu.

Vatandaşlar,  Sabah saatlerinden itibaren oy kullanacağı okula giderek sandık başında sıra bekleyip oyunu kullandı. Yaşlı, ve engelli olan vatandaşlara ise Sandık görevlileri yardım ederek oylarını kullanmalarını sağladı. Edirne İl Emniyet Müdürlüğünün de her okulda güvenlik önlemi alması vatandaşın büyük takdirini topladı. Edirneli seçmen her zaman olduğu gibi bu seçimde de vatandaşlık görevi olan oy kullanma hakkını güven içerisinde gerçekleştirdi.

İlk oyu Edirne  Valisi Ekrem Canalp kullandı.

Göreve başladığı ilk günden bu yana Edirne’nin köyleri, beldeleri ve ilçeleri olmak üzere tamamını karış karış gezen ve halkın sorunlarını dinleyip hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayan Edirne Valisi Ekrem Canalp, eşi Ayten Canalp ile birlikte Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’na gelerek oy verme işleminin başladığı saat olan 08.00’de  1091 nolu sandıkta oyunu kullandı.

 

 

 328 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan; “Çok sert bir seçim kampanyası dönemi yaşadık”

“Bize komplo kuranlar ve kurmaya çalışanlar o komplolarının altında kalacaktır”  Edirnelilerin büyük ilgi gösterdiği Yerel seçimde Belediye Başkan Adayları da oyunu kullandı. Millet İttifakının adayı ve CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan oyunu kullanacağı İlhami Ertem Lisesi’ne eşi Esra Çevik Gürkan ve oğlu Yiğit Gürkan ile geldi. Gürkan’ı parti […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp