Edirne’den Kosova’ya Yardım Eli

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Kosova’nın Prizren şehrinde yaşan kanser hastası 14 yaşındaki Cansu için Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yardım elini uzattı.

Kosova Milletvekili Enis Kervan’ın yardım talebi için Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İlhan Açıkgöz ile iletişime geçmesi sonucu kanser hastası Cansu ve ailesi Prizren’den Edirne’ye geldi. Edirne Devlet Hastanesi’nde gerekli tetkikler yapılarak Cansu’nun tedavisi planlandı.

edirne kamu hastaneler birliği-kosova-yardım

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dr. İlhan Açıkgöz, “Türkiye güçlü bir devlet ve yakın coğrafyadaki insanlarımızın sağlıkları için sınır şehri olarak sorumluluk taşıyoruz. Kızımızın ilk tedavisi Kosova Prizen’de yapılmış. Ülkesinde ameliyat olmuş ve tedavisi başlamış.

Daha sonra tedavinin bir aşamasında artık Türkiye’nin desteğini hissetmişler. Bu bağlamda Sayın Kosova Milletvekili Enis Kervan, bizimle iletişime geçti. Kızımızı Türkiye’ye yönlendirdi. Bizde Edirne’de kızımıza sahip çıktık. Tetkiklerimizi yaptık, tedavimizi planladık. İnşallah en iyi şekilde planladığımız tedaviyi ülkesinde sağlıklı bir şekilde alacaktır” dedi.

“Dost ülke Türkiye’nin gücünü yanımızda hissediyoruz”

Kosova Milletvekili Enis Kervan, yaptığı açıklamada Türkiye’nin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli aşamalar kaydettiğini ve bu gücü hissettiklerini belirterek şunlara değindi; “Her şeyden önce Türkiye’ye teşekkür ederiz. Birçok alanda olduğu gibi yine sağlık alanında da Türkiye’nin gücünü yanımızda hissettik. Değerli doktorlarımız, yöneticilerimiz Cansu’nun zor gününde yanında oldular. Türkiye’ye güvendiğimiz için ve her zaman bizi kucakladığı için sizlere başvurduk.

Malumunuz Kosova’da henüz şartlar yeterli seviyede değil. Sizin gibi dost bir ülkenin yanımızda olduğunu bilmek bizleri güçlendirmektedir. Özellikle bunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. İyi ki varsınız. Bu katkılarınızdan dolayı Cansu ve ailesi de çok memnun. En temel dileğimiz olarak Allahtan kızımıza da şifalar diliyoruz. İnşallah daha da sağlıklı olur” ifadelerini kullandı.

 157 total views,  2 views today

Next Post

Basın Mensuplarından Emniyet Yasağına Tepki

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Kolaylı ile Federasyon Genel Başkan Vekili ve EGD Başkanı Sarılarlı uygulamayı eleştirdi. Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge ile Türkiye genelinde basın mensuplarının bugünden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp