Edirne’den Suriyelilere Yardım Eli Uzanacak

admin

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği, sınırda bekleyen Suriyeliler için battaniye kampanyası başlattı -Dernek Başkanı Şallı: -”Vicdanımız üşüdüğü için bu kampanyayı başlattık, onların bedenleri üşümesin diye de kampanyayı geniş kitlelere yayacağız”

 

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye sınırına yakın alanda kurdukları çadırlarda kış şartlarıyla mücadele eden Suriyeliler için ”battaniye kampanyası” başlattı.

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı yaptığı açıklamada, soğuğun zorluklarını iyi bildiklerini belirterek, Türkiye sınırında yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için kampanya başlattıklarını söyledi.

Türk insanının merhametini Suriyeliler’e kapılarını açılarak gösterdiğini anlatan Şallı, şunları kaydetti:

”Osmanlı’nın eski başkenti Edirne, Balkanlar’ın yanı başında olması nedeniyle soğuğun da başkentidir. Soğuğun ne demek olduğunu bizler iyi biliriz. Dışarıda 5 dakika dahi durulamayacak soğukların yaşandığı şu günlerde, çadırlarda binbir zorlukla yaşayan komşularımızı düşünerek böyle bir kampanya başlattık.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu, Türk milletinin tamamında yer edinmiş bir terbiyedir, hükümetimiz, devletimiz elinden geleni yaptı, sivil toplum olarak bizlerin de buna katkıda bulunmamız gerekiyor. Edirneliler’in bu kampanyaya destek vereceklerine eminiz. Vicdanımız üşüdüğü için bu kampanyayı başlattık, onların bedenleri üşümesin diye de en iyi şekilde kampanyayı geniş kitlelere yayacağız.”

Esnafları tek tek dolaşıyor-

İlkokulda memurluk yaptığını ifade eden Şallı, mesaisinin ardından esnafları dolaşarak kampanyaya destek istediğini vurguladı.

Edirneli esnafların yoğun ilgisinin motivasyonlarını artırdığını dile getiren Şallı, battaniye kampanyasının ardından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yeni kampanyalar başlatacaklarını kaydetti.

Kampanyaya destek veren firmanın sahiplerinden Furkan Tosun ise çalışmalardan onur duyduklarını belirterek, kampanyanın tüm Türkiye’ye yayılmasını istedi.

 204 total views,  2 views today

Next Post

Mimarlar Odası: Edirne’nin Silueti Korunmalı

TMMOB Edirne Şube Temsilcisi Mimar Atilla Ergin, tarihi ve kültürel kimliğiyle Türkiye’nin sayılı kentleri arasında yer alan Edirne’nin siluetinin korunması gerektiğini vurguladı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası İstanbul Büyük Kent Şubesi Edirne Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Ergin, temsilcilik binasında bir basın toplantısı düzenledi. Yıldız Teknik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp