Edirne’den trenle yolculuk yok

admin

Edirne’den trenle yolculuk yok (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

“Tren gelir hoş gelir odaları boş gelir”  diye başlayan bir türkü vardır. Tren yollarının eski görüntüsü yok. Tren garları bom boş, in cin top oynuyor.  Edirne tren garına bir yılı aşkın süredir İstanbul istikametinden yolcu gelip gitmiyor. Çatalca ve halkalıda devam eden tren yolu düzenleme altyapı travers çalışmaları nedeniyle yolcu trenleri sefer yapmıyor. Bu arada Hızlı Tren hattı Bu andaki Tren hattının dışında yapılacak. Edirne İstanbul hattı tren raylarından sadece edirne’den hareket eden yük trenleri Çerkezköy’e kadar gidiyor.

Edirne’den trenle yolculuk yok (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Anadoluya gidecek olan yükler ise Tekirdağ’dan feribotla yollarına devam ediyor. Her yaz yolcu taşıyan özel OPTİMA firması Avusturya ile Edirne arasında yolcu taşımayı sürdürüyor. Bu hattan seyahat eskisi gibi ilgi görmüyor. Bu hat yolcu ihtiyacına göre çalışıyor.  Tren garında yolcu bulunmaması nedeniyle personel sayısı da azalmış durumda. Tren garında birbirinden ayrı on birim yer alıyor. Tren yolundaki onarımın ne zaman biteceği belirsiz.

Edirne’den trenle yolculuk yok (3)

 118 total views,  5 views today

Next Post

Edirne’de onlar güzel anılarla anılmayacak

      Edirne’de hangi yöneticilerin gelecekte güzel anılarla anılmayacağı konusunda kafa yorulduğunda, ilk olarak bu kentin sokaklarını testere ağzı gibi yapılmasına neden olan kentin güzelliklerini yok eden ve” Mevzi imar planı” ve benzeri imar oyunları yutturmacılarıyla Edirne sokaklarını çirkinleştiren yürünmez hale getirenler gelecekte bu ile olumlu hizmet yapanlar arasında yer alamayacak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp