Edirneli balıkçılar sazan avı yarışına katıldı

admin

Amatör  Sportif  Olta Balıkçılığı Federasyonu( ASOF) tarafından düzenlenen geleneksel sazan avı balık tutma  yarışmasına  Edirne’den de balıkçılar katıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Fatih Mahalle Muhtarı Bilal Ürer,”  Bolu İli Gölköy’de yapılan geleneksel Sazan Balığı Tutma  yarışına Türkiye genelinden 250 balıkçıdan oluşan 40 takım katıldı. Bu yarışmaya  biz de Edirne’yi  temsilen üç arkadaş katıldık. Yarışma olta ile gölde balık tutma şeklinde oluyor.

Edirneli balıkçılar sazan avı yarışına katıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benimle birlikte Ustam Lokantası sahibi Yalçın Parmak ile Eczacı Bülent Varel de yarışmaya katıldı. Bu yarışma dört gün süre ile devam ediyor.  Yarışma Bolunun Gölköyünde büyük bir göl var orada yapılıyor.

İKİ KATEGORİDE  YARIŞMA VAR, 

Yapılan yarışma sonunda Federasyon tarafından yarışmada derece alanlara ödülleri veriliyor.

Bir de balık malzemesi satan firmaların ödülleri var. Törene ilin Valisi, belediye başkanı askeri yetkililer tarım il müdürlüğü su ürünleri yetkilileri ile balık tutmaya meraklı olan vatandaşlar katılıyor yarışmaya büyük ilgi var.

Yarışmanın bu sene 6.sı yapılıyor. Yarışma iki kategoride yapılıyor. Biri en büyük balığı tutan, diğer dal ise en çok balık tutan şeklinde oluyor.

Bu dallarda ödüller verilecek. Bu arada Edirne’den bizim gibi üç kişilik bir takım daha var onlar da yarışıyor.  Tutulan balıklar için standart getirilmiş. Ona göre değerlendiriliyor” dedi.

Edirneli balıkçılar sazan avı yarışına katıldı (2)

 121 total views,  5 views today

Next Post

Edirneli genç işadamının büyük başarısı

Edirne Genç İşadamları yöneticisi Güven Duvan ;yaptığı açıklamada 1983 yılında babamın Duvan Mobilya ismiyle kurduğu şirketlerinin biri Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde , dördü ise Edirne’de beş  şirketle hizmet hayatımıza devam ediyoruz. İki yıl öncesine kadar Babamın yürüttüğü işlere ablam ve ben de destek verip aile şirketi olarak sürdürüyoruz. Şu an Edirne’de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp