Edirneli gaziler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın davetlisi olarak Ankara’ya gitti. Edirne Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet İsmailoğlu yaptığı açıklamada;

“Sn. Cumhur Başkanımızın Edirneli gazileri köşke davetine İcabet ettik. Sayın cumhur başkanımızın başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu bizleri makamında karşıladılar. Genel başkanımız Sayın Şükrü Tandoğan ,Edirne Şube başkanı Ahmet İsmailoğlu yönetim kurulu üyeleri İbrahim Aksal,Nuri Kuru ve Alaattin Ak toplantıda hazır bulunduk. Türkiye muharip gazilerin sorunu olan maaş eşitliği ve gazi çocuklarına iş istihdamı sağlanması konularını görüştük. Görüşmemiz gayet olumlu geçti. Buradan cumhurbaşkanı başdanışmanı sayın Ahmet Selim Köroğlu ve başdanışman yardımcısı Sayın İbrahim Kulaber Beyfendiye de bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alaka’dan dolayı Edirne Gazileri adına dernek başkanı olarak teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca yeğenim olan Mahmut İsmailoğlu’na da külliyede bizlere göstermiş olduğu İlgiden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Gazilerden Milletvekillerine Ziyaret…

Edirneli Gaziler Ankara Ziyaretleri kapsamında T.B.M.M.’de Edirne Milletvekillerini ziyaret ettiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Ahmet İsmailoğlu; “Ankara ziyaretimizde bizi mecliste makamında kabul eden AK PARTİ Edirne Milletvekili Sn Fatma AKSAL ve İYİ PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ Sn Orhan ÇAKIRLAR Edirneli Gazileri makamında kabul ettiler. Sn milletvekillerimize bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı Edirne gaziler derneği olarak teşekkürlerimizi sunarız.”