Edirneli genç işadamının büyük başarısı

admin

Edirne Genç İşadamları yöneticisi Güven Duvan ;yaptığı açıklamada 1983 yılında babamın Duvan Mobilya ismiyle kurduğu şirketlerinin biri Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde , dördü ise Edirne’de beş  şirketle hizmet hayatımıza devam ediyoruz. İki yıl öncesine kadar Babamın yürüttüğü işlere ablam ve ben de destek verip aile şirketi olarak sürdürüyoruz. Şu an Edirne’de Dumob Mobilya olarak mobilya şirketimiz Duvan- Pen olarak da doğrama işleri yaptığımız şirketimiz, Rasyonel Cam olarak ısıcam imalat şirketimiz Duvan Alüminyum olarak hem Edirne’de hem de Bulgaristan’da faaliyetini sürdüren şirketlerimiz bulunmaktadır.

Edirneli genç işadamının büyük başarısı

 

 

 

 

 

 

 

BUTİK OTEL İNŞAATIMIZ VAR

Bunun dışında yaklaşık bir yıldır inşaatı süren bir otel projemiz var. Bu 35 odalı butik bir otel olacak. Bu otelin içinde bir restorantı bir de kafesi olacak. Edirne’de kaliteli yatak ve yemek ihtiyacını karşılamak için  böyle bir fikrimiz vardı. Onu hayata geçirmeye çalışıyoruz. Umuyorum üç dört ay içinde Otelimiz bitecektir. Genç girişimciler olarak arkadaşlarımızla her zaman aramızda konuşuyoruz. Trakya’da özellikle Edirne’de girişim konusunda eksikliklerimiz var. Bu konuda yatırımcılarımızın cesaretleri yok. Yöre halkı rahatına düşkün olduğundan girişime yönelmiyor. Bu eksikliği gidermek için hem devlet hem de bölgesel teşvikler için bilgilendirme yapıyoruz. Girişimcilerimizi teşvik için çaba harcıyoruz. Edirne bakir bir bölge. Gelişme ihtiyacı olan bir il. Gelişmeyi arzuluyorsak elimizi taşın altına sokmak zorundayız. Bununla ilgili biz Edirne Genç Girişimciler Kurulu olarak yoğun çalışmalarımız var. Genç girişimciler yapacakları iş için iyi inceleme yapıp cesaretli karar almaları gerekir” önerisinde bulundu.

ON SEKİZ YILLIK YÜZME KARİYERİM VAR

İş adamlığı dışında on sekiz yıl da yüzme kariyerinin bulunduğunu belirten Duvan, “ iki yıl önce bıraktım. Bu süreçte Edirne’de yetiştim. 10 yıl kadar Edirne’de yüzdüm. Daha sonra önce Fenerbahçe’ye daha sonra Galatasaray’a transfer oldum. 8 yıl süre ile milli takımda görev yaptım. Halen devam eden 50 sırtüstü ve dört çarpı yüz karışık Türkiye rekorlarım bulunmaktadır. Şu anda da Türkiye Yüzme Federasyonu il yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Edirne ciddi bir spor potansiyeline sahip. Bununla ilgili geçmiş yıllarda önemli başarılar bulunmaktadır. Biz de bireysel ve amatör sporlara destek vermeye çalışıyoruz. Bölgemizde sporun gelişmesi için ben en çok anne babalara seslenmek istiyorum. Çocuklarını yüzme, atletizm gibi bireysel sporlara yönlendirirlerse ilerde hem kişisel gelişme hem de bedensel gelişme konusunda yardımı olur. Ben bunun çok yararını gördüm. Spor aynı zamanda gençlerimizi kötü alışkanlıklardan da uzaklaştırıyor” diye konuştu.

 

 

 118 total views,  2 views today

Next Post

Bu ülkenin, bu milletin menfaati için varız

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mansur İriş yaptığı açıklamada, “en zor şartlarda bu ülkenin ve bu milletin menfaati için varız.” Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mansur İriş, yaptığı yazılı açıklamada; “Yarım asra yakın bir zamandır Milli Görüş’ü temsil eden partiler olarak iyi günde de kötü günde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp