Edirneli girişimciler sertifikalarını aldı

admin

ETSO’da  Edirneli  girişimciler sertifikalarını aldı. Sertifika törenine ETSO yönetim kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı  Mehmet Eren Yönetim  kurulu üyesi Çetin Kürkçü İŞ-KUR  Müdürü  Şengül  Çildam,  KOSGEP Müdür Vekili  Cesur Sekmez, Denizbank Trakya Bölge Müdürü  Hikmet  Çelik ile  sertifika almaya hak  kazanan  kursiyerler katıldı.

Edirneli girişimciler sertifikalarını aldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

İş Kur ile KOSGEP  aracılığı ile gerçekleşen  Girişimcilik Eğitimine katılan kursiyerlere sertifika töreni ve  Deniz Bank tarafından  girişimcilik  kredileri konusunda bilgilendirme toplantısında söz alan  ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, bugünkü toplantı için Denizbank Bölge Müdürü’nü de davet ettiklerini,  girişimcilerin bir bilançoları olmadığı,   sıfırdan ticarete atıldıkları  paraya nasıl ulaşacakları konusunda kendilerine taleplerin geldiğini belirterek şunları söyledi; “ Biz bu konuyu  dostumuz Ahmet bey ile paylaştık. Bu konuda yardımcı olabileceklerini söylediler. Bu arada İŞ-KUR Müdürümüz de aramızda. Burada girişimcilerimizle yakın ilişkide olan kurum yetkililerimiz buradalar. Son dönemde kursu bitiren arkadaşlarımızdan 8  tanesi işyeri açmış, daha önce kursu katılanlardan ise 15 arkadaşımız işyeri açtı. Arkadaşlarımız işe nereden başlayacaklarını buradaki ofisten bilgilendirme yapılıyor. Ticaret ve Sanayi Odasındaki  büromuzu arayabilir ve her türlü bilgiyi edinebilir, yardım alabilirler. Bir şirket kurmadan, resmi dairelerde işlemlerde neler yapmaları gerektiği konusunda sizlere bütün mevzuatı anlatacak bir rehberimiz olacak. Sizlerden gelecek taleplere göre biz bu ofisimizi hafta sonlarında dahi  çalıştırabiliriz. Bize taleplerinizi Genel Sekreterliğimize ve danışmanımıza yazılı olarak da bildirebilirsiniz. Bazı arkadaşlarımız ihracat yapmak istediklerini nasıl hareket etmesi gerektiğini bilemiyor. Biz bu ve karşılaşacağınız diğer konularda sizlere yardımda bulunabiliriz. Sizlere girişimciliğin ve sertifikaların hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Edirneli girişimciler sertifikalarını aldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Söz alan İŞ-KUR Müdürü  Şengül Çildam, İŞ-KUR, ETSO, KOSGEP işbirliği ile 75 kişi için girişimci eğitimi düzenledik. Bu eğitim sonunda 71 kişi girişimcilik sertifikası almaya hak kazandı. Bu kursta amacımız girişimcilik eğitimini bitirenlerin işveren olmaları ve hizmetlerden faydalanmaları. Bu kursun tüm giderleri kurumumuz İŞ-KUR tarafından karşılandı. Belge alan kursiyerlerimi işyeri açmaları halinde belgeleri ile birlikte KOSGEP’in yeni girişimci desteğine başvuru hakkı elde ediyorlar. 30 bine kadar hibe, 70 bine kadar ise geri ödemeli destekten faydalanabiliyorlar. Girişimcilik eğitimcilik eğitimi düzenlenmesinde destek olanlara teşekkür ediyor, yeni girişimcileri kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ardından söz alan Deniz Bank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, girişimcilik kredileri konusunda girişimcilere bilgi verdi. Daha sonra söz alan KOSKEB Müdür Vekili  Sekmez hibe desteği hakkında  katılımcılara bilgi vererek bu desteklerden nasıl yararlanacakları konusuna açıklık getirdi.

Konuşmaların ardından Girişimcilik Eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi.

 

 

 

 162 total views,  2 views today

Next Post

Bilinmeyen Çanakkale konulu konferans

Dünya Engelliler ve Dostları Geliştirme Derneği Edirne Şubesince ETSO toplantı salonunda yapılan toplantıda, “Bilinmeyen Çanakkale 100. Yıl film ve Konferansları “konulu etkinlik düzenlendi. Yapılan etkinliğe Belediye Meclis üyeleri Melek Uzgör Yörük, Yüksel Aksoy, Dernek Başkanı Erol Adem Düzkes,  dernek üyeleri, konuşmacı olarak Bülent Türker katıldı.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp