Edirneli İşadamları Bişder’in İftarında Buluştu

admin

DSC_6919Edirne protokolü ve işadamları, Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği’nin (BİŞDER) iftar yemeğinde buluştu.

 

Edirne protokolü ve işadamları, Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği’nin (BİŞDER) iftar yemeğinde buluştu.

Derneğin geleneksel hale getirdiği iftar yemeği Meriç Nehri kıyısındaki Lalezar Tesisleri’nde verildi. İftara Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkan YardımcısıNihan AkdereDSİ 11. Bölge Müdürü Yunus Algın, Batı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, kaymakamlar, çok sayıda daire müdürü ve işadamları katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Vali Hasan DuruerEdirne‘de çok güzel bir birlik ve beraberliğin bulunduğunu belirterek, iftar yemeğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İftar yemeklerini zenginlerin birbirini ağırladığı bir sofra olmaktan çıkarmak gerektiğini belirten Vali Duruer, buraların fakir fukaranın, garip gurebanın bulunduğu sofralar haline gelmesinin önemine vurgu yaptı. Ramazan çadırından her gün bin 300 kişiye iftar verildiğini hatırlatan Duruer, çadırdaki iftar yemeği için işadamlarından destek istedi.

BİŞDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim İplikçioğlu ise derneğe üye işadamlarının hedeflerinin köprü ayakları üzerine bir medeniyet inşa ettiğini ifade etti. Aldığı iki önemli haberi misafirleriyle paylaşan İplikçioğlu, bunlardan birisinin TUSKON’un kurduğu ticaret köprüsü sayesinde Afrika ülkesi Bostwana ile 25 milyon dolarlık jeneratör işinin gerçekleşmesi, diğerinin ise Edirne‘nin tek yerel televizyonu olan ETV’nin Yılın En değerli Derneği olarak BİŞDER’i seçmesi olduğunu kaydetti.

 

İftar yemeğinin ardından Edirne’nin sevilen sanatçısı Durukan, programa katılan davetlilere mini bir konser verdi. Gitarı ile programa katılan sanatçı kendi şarkısı ile Barış Manço ve Haluk Levent’in şarkılarını seslendirdi.

 

 155 total views,  2 views today

Next Post

BAYANLAR YARDIMDA ÖNCÜ

Türkiye Yardımseverler Derneği Edirne Şubesi’nin geleneksel hale gelen Ramazan ayı yardımları devam ediyor. Her yıl yüz eli aileye  yardım yapan dernek üyeleri, bu yardımı üyelerinin verdiği bağışlar sayesinde gerçekleşiyor. Yardım yapacakları muhtaç vatandaşları  daha önce belirlediklerini,  yardım alacakları teşhir etmeden yardım yaptıklarını belirten 2, Başkan Aysu Ay, yönetimin  9 bayandan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp