Edirne’li Kadın Girişimciler Uluslar Arası Zirveye Katıldı

admin

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu 1. Ulusal Kadın Girişimcilik          Zirvesi’nde kentimizi temsil etti

            Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan ve Başkan Yardımcısı Berrin Tanyolaç Bursa Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen   1. Ulusal Kadın Girişimcilik Zirvesi’ne katıldı.

Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Türkiye’nin ilk Kadın Girişimcilik Fuarın da 60 ilden 567 kadın girişimci 145 stant açtı. Açılan stantlarda  ülke genelindeki kadın girişimciler üretimlerini sergiledi. Furda; Edirne’nin yöresel ürünlerinin ve kültürünün tanıtıldığı Edirne  stantına protokol, ziyaretçiler ve ulusal basın yoğun ilgi gösterdi. Edirne stantını ziyaret eden misafirlere Edirne’nin yöresel ürünleri ikram edildi.Doğal ve katkısız gıda ürünleri üretimi yapan Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Berrin Tanyolaç  Edirne heyeti için ayrılan stantta ürünlerini tanıtma imkanı yakaladı.

Zirveye katılan Edirne heyeti, kendilerine ayrılan stantta Edirne’nin yöresel ürünlerini  tanıtma imkanı bulurken, katılan illerin stantlarını da gezip, incelediler ve  diğer illerin kadın girişimcileri ile tanışarak bilgi alışverişinde bulundular.

İki gün süren Kadın Girişimcilik Zirvesi’nde ayrıca panel ve ikili iş   görüşmeleri de gerçekleşti. Prof.Dr. Bilçin Tak’ın moderatörlüğünde başlayan oturumlarda ülkemizin birbirinden değerli iş kadınları konuşmacı oldular. Girişimciliğin püf noktalarını anlatırken, kendi başarı öykülerini de katılımcılarla paylaştılar.

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan zirve ile ilgili yaptığı açıklamada, Bursa gezisi ile son bulan fuar ve zirve etkinliğinde; fuar ortamı yaşayarak bilgi ve deneyim kazandıklarını ve tüm bunların yanısıra diğer illerin kadın girişimcileri ile tanışma fırsatı yakalayarak bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade ederek:”Bursa KGK başkanı Emine Örnek ve çalışma arkadaşlarına gösterdikleri gayret ve misafirperverlik için teşekkür ediyoruz” dedi. 2013-04-27 13.54.18

 142 total views,  2 views today

Next Post

Zihinsel Engelliler Sabun Üretecek

TÜRKİYE’DE İLK DEFA BURSA’DA 20 LİRA YEVMİYE ALARAK KATILDIKLARI SABUN ÜRETİCİLİĞİ KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 13 ZİHİNSEL ENGELLİ GENCE TÖRENLE SERTİFİKALARI VERİLDİ – İSTİHDAMI EN ZOR OLAN ENGELLİ GRUBU ARASINDA YER ALAN ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇLER GELENEKSEL KOKULU MEYVE SABUNU ÜRETİMİNİ CANLANDIRACAK – BURSA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ KASIM TİLKİ: […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp