Edirne’li kadınlar Anıtkabir’de

admin

Türk Kadınlar Birliği tarafından düzenlenen etkinlikte bugüne kadar Anıt Kabri görmeyen kadınların Anıt Kabir ziyareti gerçekleştirildi.

Bugüne kadar yaptığı kültürel ve sosyal etkinlikle sesini duyuran Türkiye’nin en eksi kadın kuruluşu olan Türk Kadınlar Birliği bir kez daha önemli bir etkinliği gerçekleştirdi.  Bugüne kadar Atamızın kabrini bulunduğu ülkemizde en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen Anıt Kabri, bugüne kadar ziyaret etme imkânı bulamayan bayanlara ziyaret etmek imkanı sağladı.

Edirne’li kadınlar Anıtkabir’de

 

 

 

 

 

 

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı Aysen Tamergil, Başkan Yardımcıları Ayten Kızanlık Zehra Boral yaptıkları ortak açıklamada;19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri sonrası halkın Atasına olan bağlılığını kanıtlamak için yönetim kurulu olarak, bugüne kadar Anıt Kabri ziyaret etme fırsatı bulamayan bayanlarımızı Anıt Kabre götürmeye karar verdik. Böylece Bayanlarımızın bugüne kadar çok arzuladıkları halde ziyaret etme imkânı bulamadıkları Anıt Kabir ziyaret turu gerçekleştirdik. Kadınlarımızın Atamızın kabir ziyaretine ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Türk Kadınlar Birliği olarak bugüne kadar olduğu gibi buradan sonra da sosyal faaliyetlerimiz devam edecektir” dediler.

Edirneli kadınlar ellerinde Türk Bayrakları ile hafta sonunda otobüslerle Anıt kabir Ziyareti için Ankara’ya uğurlandı.

Anıtkabir ziyaretine katılan bayanlar da  Türk Kadınlar Birliğinin böyle bir etkinliği düzenlediği kendilerine Ata’nın anıt kabrini ziyaret etme imkanı sağladığı içi minnettar olduklarını ifade ettiler.

 

 

 102 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi’ne verilecek her oy felaketi önlemek demektir

7 Haziran Genel Seçimlerine iki hafta kala Saadet Partisi Sandık Müşahitleri bir araya geldi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları kurucularından Hasan Damar, Millet Vekili adayları Ali Demirkıran, Arif Köroğlu ile Seçkin Öztürk,  il Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp