Edirne’li Sanatçı Muazzez Ersoy’dan Meriç yer fıstığına destek

admin

Edirneli sanatçı Muazzez Ersoy, tescilli Meriç yer fıstığına destek sözü verdi. Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, TRT Müzik kanalında yayınlanan Yıldız Akşamı programın sunuculuğunu yapan Ersoy’u program öncesi ziyaret ederek fıstık ikram ederek destek sözü aldı.

Geçtiğimiz günlerde tescilini alarak markalaşma yönünde emin adımlarla ilerleyen Meriç yer fıstığını tanıtım çalışmaları devam ediyor.

Meriç  Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, ünlü sanatçı Muazzez Ersoy ile programı öncesinde buluştu. Ersoy’a yer fıstığı ikram eden Ergin, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Ersoy, yapılan çalışmaları tebrik ederek Meriç’e, Uzunköprü’ye ve tüm Edirne’ye selamlarını iletti.

Tanıtım çalışmaları sürecek

Oda Başkanı Ergin de Meriç yer fıstığının ulusal ve uluslar arası anlamda tanıtımını yapmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Meriç yer fıstığının hak ettiği değeri görmeye başladığını ifade eden Ergin, şöyle devam etti: “Bizlere davet geldi. Bizlerde kırmadık ve katıldık. Güzel bir imkân olduğu düşüncesiyle her zaman olduğu gibi Meriç’imizin fıstığını tanıtmak istedik. Amacımız herkesin bu lezzeti bilmesi özellikle bu lezzeti kuruyemiş ve marketlerden istemesidir. Ne kadar çok etkinliğe ve fuara katılım sağlarsak, o kadar çok markalaşma süreci hızlı ilerler. Onun için Meriçli üreticilerimizin emeklerinin fazlasıyla alabilmesi için bizlerde çaba göstermeliyiz. Patentimizi aldık ve bundan sonra her yerde Meriç yer fıstığını gönlümüzce yazabileceğiz. Muazzez Ersoy da hem hemşerimiz hem de herkesin sevdiği bir sanatçı. Çok değerli bir insan olan sanatçımıza bizlere bu imkanı verdiği için teşekkür ederiz.”

 168 total views,  2 views today

Next Post

MHP İl Başkanı Hakan Özkan “Nereye toplandığı belli olmayan 500 bin dönüm arazimiz satıldı”

MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan 2017 yılını değerlendirdi.  2017 yılının iyi bir yıl olmadığını ifade eden MHP İl Başkanı Özkan konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye’nin en uç noktası, 2 tane Avrupa Birliği ülkesine açılan ilimiz Edirne göç vermeye devam ediyor. “Nereye toplandığı belli olmayan 500 bin dönüm arazimiz satıldı” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp