Edirneliler Yeni Yıla Gangnam Style Şarkısı ile Merhaba Dedi

admin

Edirne’de yeni yıl kutlamalarının adresi Saraçlar Caddesi oldu. Yaklaşık 10 bin Edirneli, soğuk havaya rağmen 2013’ü büyük bir coşkuyla karşıladı. Edirneliler yeni yıla, Güney Koreli şarkıcı PSY’nin rekor kıran şarkısı ‘Gangnam Style’ ile girdi.
Edirne Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar kapsamında ilk olarak Salih ve Fasıl Grubu sahne aldı. Saat 22:30’da sahne alan Salih ve Fasıl Grubu 1 saat boyunca Edirnelileri coşturdu.

Saatler 23:30’u gösterdiğinde ise sahneye Murat Önal ve Best Project çıktı. 1,5 saat sahnede kalan Murat Önal ve Best Project, Edirnelilere unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşattı.

Saatler tam 00:00’ı gösterdiğinde ise  kentin üç yöresinden yapılan havai fişek gösterisi büyük bir beğeni ile izlendi.
Saatler 23.59’u gösterdiğinde ise Saraçlar Caddesi’ni dolduran binlerce Edirneli, hep bir ağızdan 10’dan geri sayıp çakmak ve maytaplar yakarak 2013’e  merhaba dedi. 2013’e, Güney Koreli şarkıcı PSY’nin piyasaları altüst eden şarkısı ‘Gangnam Style’ şarkısı ile giren Edirneliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar yeni yıl coşkusunu yaşadı.
SARAÇLAR CADDESİ AÇIK HAVA DİSKOSU’NA DÖNDÜ
Yeni yıla Saraçlar Caddesi’nde girmek isteyen Edirneliler buraya akın etti. Yaklaşık 10 bin kadar Edirneli, Saraçlar Caddesi’nde  açık hava konseri yaşandı. Soğuk havaya aldırış etmeyen binlerce Edirneli, çalan şarkılara eşlik ederek yeni yılı coşkulu bir şekilde karşıladı.
Bu sırada 25 Kasım Stadyumu’nda hazır bulunan Edirne Belediyesi’ne bağlı ekipler de yeni yılın ilk dakikalarında havai fişek gösterisi yaptı. Edirne’nin birçok noktasından görülen havai fişek gösterisi yaklaşık 10 dakika sürerken havai fişek gösterisi büyük beğeni topladı.

 227 total views,  2 views today

Next Post

Nişancı Paşa’da Asayiş “Berkemal” Değil!

Geçtiğimiz Pazar günü Mahalle Muhtarlığını ziyaret eden Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan ve beraberindeki heyet Nişancı Paşa Mahalle Muhtarı İrfan Deniz ile mahallenin sorunlarını görüştü. Konu ile ilgili bir açıklama yapan  Sinan Tekin, “Edirne’nin en eski yerleşim merkezlerinden olan Nişancı Paşa Mahallemizde 8 bin civarında insanımız yaşıyor. Mahallenin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp