Edirne’nin Dört Bir Yanında Bayram Kutlaması

admin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı daha önceki yıllarda olduğu gibi tören alanındaki kutlaması yapılmıyor.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (121)

Edirne valiliğince hazırlanan protokol gereği. Farklı yörelerde gösteriler şeklinde kutlamalar gerçekleşti.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (124)

İki köprü arasındaki Arslanlı Bahçe de yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamındaki programda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde kalan öğrenciler ile Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kayıtlarında bulunan korumaya muhtaç çocuklar için bir eğlence düzenlendi.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (120)

 

ETSO ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan tarafından organize edilen etkinlikte öğrenciler öğretmenleri ile doyasıya eğlendi. Ata binip müzik eşliğinde dans edip stres attılar. Etkinliğe katılan palyoçalar öğrencilerin ilgi odağı oldu. .Öğrencilere balon ve elma şekeri dağıtıldı. Bu etkinlikte Edirne Ajans Gazetemizin ücretsiz eki olarak dağıtılan 23 Nisan Dergisi büyük ilgi gördü.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (72) 23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (36) 23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (76) 23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (80)

Törene katılanlar bir gazetenin böyle önemli bir günde böyle bir dergi çıkarmasının çok anlamlı olduğunu belirttiler.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (86)

Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Recep Gürkan, T.Üniversitesi Rektörü Yener Yörük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkan Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim kurulu üyeleri, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yorulmaz, Edirne Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Pınar, Meclis Üyeleri, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan, girişimci kadınlar ile diğer davetliler katıldı.

Tesislerin girişinde Edirne Valisi ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Arslanlı Bahçe Sahibi Arslan Kıyunat, ve Borsa Meclis Başkanı Fedai Canım, Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı açılış töreni sonrası konuklara yiyecek dağıtıldı. Daha sonra piste çıkan öğrenciler müzik eşliğinde eğlendiler. Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan çocuklarla birlikte dans ederek öğrencilerin moral kaynağı oldu. Gazetemize açıklama yapan Aslan şunları söyledi; “ Bugün çocuklarımızın bayramı bu bayramı bir gün değil tüm yıl boyunca kutlamalıyız.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (46)

Bu bayramı çocuklarımıza Ulu Önder Atatürk armağan etmiştir. Çocuklarımıza hayırlı olsun benim için yılın her günü çocuk bayramıdır. Burada çocuklarımızın neşeli dakikalar geçirmesine katkı yapmışsak ne mutlu bize. Bizim bu programı hazırlamamızda destek verenlere ETSO yönetimimize ve Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürümüze teşekkür ederim onlar bu etkinliğin gizli kahramanlarıdır. Ticaret Odamız yönetimi başarılı bir dönem geçiriyor.  Bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

23 nisan etkinlikleri arslanlı bahçe açılış - etso 23 nisan çocuk kutlamaları (111)

 

Daha sonra konuşan Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş bu günün çocuklar için çok önemli olduğunu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günü olan bugünün 94. Yıldönümünü çocuklarımızla coşku ile kutluyoruz. Bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı yapan Edirne kadın Girişimcilerimize ETSO’ya, Aslanlı Bahçe ye,   burada bayram coşkusu yaşanmasına katkı yapan tüm protokol mensuplarımıza, dernek mensuplarımıza katkıları nedeniyle Müdürlüğüm adına teşekkür ediyorum. Dedi.

 

 90 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Lisesi'nin 157.yılı

Edirne’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Edirne Lisesinin 157. Yılı her sene olduğu gibi okul mezunlarına pilav günü düzenlendi.Okul önünde düzenlenen törende eski mezunlar bir araya gelerek anılarını tazeledi. Edirne Lisesi Bahçesinde halk oyunları ekibinin düzenlediği gösteriyle başlayan etkinlik ,okulun Mehmet Halazoğlu salonunda gerçekleştirilen 40’ıncı yılını dolduran mezunlara plaket […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp