“Edirne’nin en köklü devlet okulu Edirne Lisesi’nden bir ilk daha”

admin

Türkiye’de ilk defa bir devlet okulu olan Edirne Lisesi, ilk defa bir İngilizce yaz okulu uygulaması yaptı.

Edirne Lisesi Eğitim Vakfı ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile düzenlenen ve “İngilizce Yaz okulu” etkinliği sona erdi. 2 hafta süren Etkinlikte öğrencilerin sadece İngilizce konuştuğu ve buradaki amacın aktiviteye katılan çocukların İngilizce pratiğinin sağlanması olduğu ifade edildi. Etkinliğin son gününde Trakya Üniversitesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı törene, Aktiviteye katılan 20 öğrenci, Aktivitede büyük emeği olan kurs öğretmenleri,  Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Nur Cebeci, Edirne Lisesi Öğretmenlerinden Kadir Türer, Öğretmen adaylarından Fırat Ozan, Ceren Güler ve Evcan Doğan,  okul yöneticileri ve Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Eğitim Vakfı Genel Başkanı Atıl Erman, Edirne Lisesinde Yetişenler Derneği Edirne Şube Başkanı Tunç Üçer, Vakıf Başkanı Sinan Seçkin,  Edirne Lisesi Okul Müdürü Mehmet Kıyıcı ile basın mensupları katıldı.

Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Eğitim Vakfı Genel Başkanı Atıl Erman  burada yaptığı açıklamada; “Bugün Edirne Lisesi için müstesna günlerden bir tanesidir. Çünkü bu yıl ilk kez Türkiye’de bir devlet okulu tarafından İngilizce Yaz okulu düzenlendi. Bu İngilizce Yaz Okulu aktivitesini Edirne Lisesi Eğitim Vakfı ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yaptıkları işbirliği sonucunda bu organizasyon gerçekleşti. Bugün bu etkinliğin son gününü yaşıyoruz. Bu aktiviteye katılan öğrencilerimizin 2 hafta boyunca İngilizce pratik yaptıklarını ve bunda da son derece başarılı olduklarını büyük bir memnuniyetle gördük.   Örneğin, okulun mutfağında keki pasta yaptılar ama hep İngilizce konuştular. Bu aktiviteyi organize edenlerden biri olarak bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Gelecek yıl inşallah bunu geliştirerek devam etme arzusundayız.  20 öğrencimiz bu etkinliğe katıldı. Ama gelecek yıl daha fazla çocuğumuzun katılmasını sağlamak için yeni imkanlar yaratacağız. Kasım ayından itibaren gelecek yılın çalışmalarına da başlayacağız Bu etkinliği bir kara tahta başında öğretmenin ders vermesi gibi yorumlamayın. Burada müzik, spor aktiviteleri, Tarihi yerlerin ve müzelerin gezilmesi, drama çalışmaları ve daha bir çok aktivite yapıldı. Burada tek ortak nokta vardı. Katılımcılar İngilizce konuştu. Bu da onlara kendi yabancı dillerini geliştirme imkanı sağladı. Bu aktiviteye katılan ve görev yapan öğretmenler başta olmak üzere bu fikri ortaya atan ben deniz de çok memnun kaldık.” dedi.

Konuşmaların ardından aktiviteye katılan öğretmen ve yöneticilere Teşekkür plaketi ve günün anısına Edirne Lisesi yazılı kalem, power bank ve şapka hediye edildi.  Aktivite’ye en çok emek veren isimlerden biri olan, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Nur Cebeci’ye de Teşekkür Plaketi takdim edilirken yaptığı konuşmada; “Böyle bir projede olmak bizim için büyük bir mutluluk ve onurdur” dedi.

Daha sonra etkinliğe katılan öğretmen ve öğrencilerle birlikte günün anısına basına hatıra pozu verildi.

 129 total views,  2 views today

Next Post

CHP İl Başkanı Pecanlı; “Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı düzenlediği basın toplantısında, Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir” dedi. Pekcanlı açıklamasında; “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “ valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim “ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp