Edirne’nin en köklü Özel Okulu Beykent Koleji’nde Sular Durulmuyor..!

admin

Edirne’nin en köklü özel okulunda yaşanan olaylar gündeme bomba gibi düştü.  29 Yıl önce 1990 yılında Beykent Eğitim kurumlarının Başkanı Adem Çelik tarafından Edirne’de açılan İlimizin en köklü ÖZEL Okulu Beykent Koleji’nde sular durulmuyor.

“Mağdur olan Öğretmen ve Veliler Açıklama yaptı”

Yaklaşık olarak 3,5 aydır maaş alamadığını iddia eden okul öğretmenleriyle birlikte  okul bünyesinde çalışanlar ve erken kayıt yaptırarak kayıt ücretini geri alamadıklarını iddia eden veliler, okul önünde toplanarak yaşanan mağduriyetin giderilmesini talep etti. Beykent A.Ş.’nin yaşanan olumsuz gelişmelere sessiz kaldığını ifade eden Okul öğretmenleri, ““Franchising anlaşma imzalanmasından sonra Öğretmenlerin Balkan A.Ş. ile anlaşma yapması konusunda BETKENT A.Ş.,  Öğretmenlerine mağdur olmayacakları konusunda güvence vermiştir. Ancak öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi üzerine, öğretmenlerimiz

yasal haklarını kullanmaya başlamıştır.  Yerel basına haber olan bu gelişmeler karşısında,  tüm bu haberlere rağmen Beykent A. Ş. Sessizliğini koruyarak evlerine haciz gelen ve ev kiralarını ödeyemeyerek zor durumda kalan öğretmenlerle görüşme yoluna dahi gidilmemiştir.” Denildi. 

https://www.facebook.com/necmi.engin/videos/pcb.10218168577578446/10218168623619597/?type=3&theater

 2017 yılının ortasında “2018-2019 Eğitim Öğretim yılı dahil olmak üzere, Edirne’de faaliyet gösteren Özel Beykent Koleji okulunu adıyla birlikte Eğitimci ve işadamı Ufuk Akçekaya’ya devreden Beykent Eğitim Kurumlarının kurucusu Adem ÇELİK’in  başlattığı hukuki mücadelenin sonuçlandığı ve okulun Avukat ve İcra memurları eşliğinde tahliye edildiği ifade edildi.

Yaşanan Süreçte en büyük mağduriyeti başta Öğretmenler olmak üzere, okul bünyesinde çalışanlar ve 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının erken kaydını yapan veliler yaşadı. Birçok veli, öğrencisinin erken kaydını yaptırarak, yaşanan süreç karşısında okul yönetimine başvurarak kayıt ücretini talep etmesine rağmen alamadığını iddia etti.

“Aylardır maaş alamadığını iddia eden Öğretmenler mağduriyetin giderilmesini istedi.”

Okulda yıllardır görev yapan 50 civarında eğitim görevlisinin aylardır maaş alamadığı ve büyük mağduriyet yaşadığını ifade eden Özel Edirne Beykent Koleji Öğretmenleri okul önünde basın açıklaması yaptı.

Okul önünde bir araya gelen öğretmenler adına  açıklama yapan Beykent Koleji Okul Öğretmenlerinden Melek Ulubay Akseloğlu; “Franchising anlaşma imzalanmasından sonra Öğretmenlerin Balkan A.Ş. ile anlaşma yapması konusunda BETKENT A.Ş.,  Öğretmenlerine mağdur olmayacakları konusunda güvence vermiştir. Ancak öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi üzerine, öğretmenlerimiz yasal haklarını kullanmaya başlamıştır. Bu da Yerel basına haber olmuştur. Tüm bu haberlere rağmen Beykent A. Ş. Sessizliğini koruyarak evlerine haciz gelen ve ev kiralarını ödeyemeyerek zor durumda kalan öğretmenlerle görüşme yoluna dahi gidilmemiştir. Beykent Koleji’nde ki bütün öğretmenler ve Onların aileleri mağdur edilmiştir. Bizim durumuzda bulunan öğretmenlerin en azından bundan sonra mağdur olmamaları için siyasal iktidar tarafından Özel okulları işleten şirketlerden “Öğretmenlerin maaşları için teminat” alması gerekmektedir.  Öğretmen maaşları teminat altına alınmadan eğitim sisteminin iyileşmesi imkansızdır. 3,5 aydır maaş alamıyoruz. Haziran ayı sonunda da 4,5 aya tekabül edecektir.” Dedi.

“Öğretmenlerden Yetkililere Çağrı”

50’nin üzerinde görev  yapan öğretmen ve memur ve hizmetlinin maaş alamadığını ifade eden Öğretmenler, “Buradan mağdur Öğretmenler olarak Başta Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Önder Arpacı’ya ve Müdür yardımcılarına seslenmek istiyoruz. Biz burada yaklaşık olarak 50 eğitimciyiz.  Hepimizin ailesi ve sorumlulukları var. Hepimiz hakkımızı ve emeğimizin karşılığını almalıyız. Bizim dışımızda okulun bünyesinde bulunan çalışanlar da mağdur durumdadır. Yaşadığımız bu sürecin netleşmesini istiyoruz.   Son olarak Beykent Okulları’nın Kurucusu ve Beykent markasının yaratıcısı olan Sayın Adem Çelik’in bizim sesimizi duymasını istiyoruz. Sadece Edirne Beykent Koleji değil İstanbul Beykent Okulları’nda da tablo aynı. Tokat Beykent Okulları da aynı mağduriyeti yaşamaktadır.” Denildi.  

   “Veliler Mağduriyetin giderilmesini istedi.”

Okul önünde toplanan Veliler, yeni eğitim-öğretim yılı için erken kayıt yaptırdıklarını ve yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine, okul yönetimine başvurarak kayıt bedelinin iade edilmesini istediklerini ancak geri alamadıklarını ifade ettiler. Okul velisi olan Osman Y.., “Ben 16 bin TL okul kayıt ücretini peşin ödemiştim. Okul müdürü gelecek yıl için eğitimin devam edeceğini söyledi. Ben paramın iadesini istiyorum. Öğrencimizi başka okula yazdıracağız. Benim gibi yüzlerce veli mağdur olmuştur. Bu mağduriyet en kısa sürede giderilmelidir.” Dedi.

Okul’da Tahliye işlemi gerçekleşti.

Gün boyunca hareketli dakikaların yaşandığı Özel Edirne Beykent Koleji’nde, öğleden sonra Okula Avukatlar ile İcra memurlarının geldiği ve okulun Kurucusu olduğu Adem Çelik Yönetimine iade işleminin gerçekleştiği açıklandı.

Okul yönetiminden açıklama; “bu öğretmenlerimize hakkımızı helal etmiyoruz”

Akşam saatlerinde okulun instagram hesabından yapılan açıklama soyle;

 1,630 total views,  9 views today

Next Post

Kıbrıs Gazilerimize “Milli Mücadele Madalyaları” Tevcih edildi

Lalapaşa ve Süloğlu İlçesinde İkamet Eden Kıbrıs Gazilerimize “Milli Mücadele Madalyaları” Tevcih edildi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gaziler için hazırlanan Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Edirne İlimize bağlı Lalapaşa ve Süloğlu İlçelerinde ikamet etmekte olan Kıbrıs Gazilerimize tevcih edildi. Süloğlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp