Edirne’nin en köklü Özel Okulunda neler oluyor?

admin

Edirne’nin en köklü özel okulunda yaşanan olaylar gündeme bomba gibi düştü..

29 Yıl önce 1990 yılında Beykent Eğitim kurumlarının Başkanı Adem Çelik tarafından Edirne’de açılan İlimizin en köklü ÖZEL Okulu Beykent Koleji’nde sular durulmuyor.
2017 yılının ortasında “2018-2019 Eğitim Öğretim yılı dahil olmak üzere, Edirne’de faaliyet gösteren Özel Beykent Koleji okulunu adıyla birlikte Eğitimci ve işadamı Ufuk Akçekaya’ya devreden Beykent Eğitim Kurumlarının kurucusu Adem ÇELİK’in de bu süreçten büyük rahatsızlık duyduğu ve konuyla ilgili hukuki sürecin devam ettiği iddia edildi.
İş hayatına 1963 yılında inşaat sektöründe başlayan ve bu sektörde başarılı çalışmalar yapan Beykent Eğitim Kurumları Kurucusu Adem Çelik, 1990 yılında Edirne’de bir ilke imza atarak ilimizin en köklü özel okulunu açtı. Başarılı çalışmalarıyla gerek özel sektörde gerekse devlet sektöründe BÜYÜK BİR saygınlık kazanan Çelik’in Edirne’de BEYKENT adıyla faaliyet gösteren özel okulda yaşanan tatsız gelişmelerden büyük üzüntü duyduğu iddia ediliyor.


“Öğretmenler derslere neden girmiyor?”

Okulda bir çok öğretmenin maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle derslere girmediği, öğrencilerin derslerinin boş geçtiğini iddia eden veliler sorunun en kısa zamanda çözülmesini istiyor. Sosyal Medyada da büyük tepkilere neden olan bu gelişmeler üzerine Bazı velilerin okul yönetimi ile mahkemelik olduğu ve 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için yapmış oldukları kayıt ücretlerini geri talep ettiği halde alamadığı iddia ediliyor.

“Geçmişi Başarılarla dolu ilimizin en köklü Eğitim Kurumu geri alınsın”

‘’Cehalet tüm kötülüklerin anasıdır.’’ sözünü ilke edinen Beykent Eğitim Kurumlarının Kurucusu Adem Çelik; bu amaçla Anaokulundan başlayarak ilköğretim okulu, lise ve üniversite de dahil, başta Edirne olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinde kusursuz bir eğitim zinciri kurdu. Edirne’lilerin çok sevdiği ve gönlünde taht kurduğu Beykent Eğitim Kurumlarının kurucusu Adem Çelik’in; Edirne Beykent Koleji yönetimini bir an önce devralıp ilin en köklü özel okulunu eski günlerine geri getirmesini talep eden veliler; “Özel BEYKENT Koleji’nin ilimizde çok ayrı bir yeri var. Biz veliler olarak okulda yaşanan gelişmeleri büyük bir üzüntüyle yakından takip ediyoruz. Öğretmenlerin aylardır maaşları ödenmediği için çocuklarımızın derslerine girmediğine üzülerek şahit oluyoruz. Adem bey paraya pula değer veren bir insan değildir. Geçmişi başarılarla dolu okulumuz nasıl bu hale geldi. Yeni yönetim gelecek her şey daha güzel olacak, bu yanan meşaleyi daha ileriye götürsünler diye yönetimi devrettik” dediler. Ama, bugün bakıyoruz ki Okulumuz içler acısı bir durumda. Başta Sayın Valimiz Ekrem CANALP ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün duruma acilen el atmasını istiyoruz.

BELİRSİZLİK NEZAMAN BİTECEK?

Beykent Eğitim Kurumlarının Başkanı Adem Çelik’in, Edirne Özel Beykent Koleji’nde yaşanan bu tatsız gelişmeleri yakından takip ettiği ve hukuki sürecin devam ettiği gelen haberler arasında. Ana okulu ve İlköğretim okulu öğretmelerinin meslek aşkı gereği eğitime devam ettiği ve derslere kesintisiz olarak girdiği belirtildi.

AKÇEKAYA’dan açıklama; “Yeni açılmaya çalışan okulların dedikodularından ibaret”

İnstagram’da Edirne Beykent Koleji hesabından Ufuk Akçekaya imzasıyla yapılan açıklamada okul ile ilgili iddiaların asılsız olduğu iddia edildi. Gelişmeleri yakından takip eden Velilerin inandırıcı bulmadığı açıklama şöyle;

Kamuoyuna DUYURU;

Kıymetli veliler sevgili Öğrenciler;
29 yıllık tecrübesiyle Beykent Kolejleri Edirne’de Eğitime katkı vermeye devam etmektedir. Okulumuzla ilgili asılsız söylemlerin hepsi gerçek dışı olup yalandır. Gerek yeni açılmaya çalışan kurumların, gerekse okulumuzdan ayrılan eski yöneticilerin söylemleriyle bu durum oluşmuştur. Çalıştığı yerde çocukları tam bursla okutulan bu kişilerin okuluyla ilgili bu gibi söylemleri çıkartmalarını kamuoyuna havale ediyoruz.
YÖNETİM Kurulu Başkanı ile ilgili haber yapan şahıs doğru olmayan asılsız haberini internet sitesi ve sosyal medyada hesaplarından kaldırmıştır. Okulumuz yıllardan beri olduğu gibi daha nice yıllar Edirne’de Eğitim ve öğretime devam edecektir. UFUK Akçekaya – Beykent Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı

VELİLER SOSYAL MEDYADA AYAKLANDI

Edirne Beykent Koleji’nde eğitim gören öğrencilerin velileri Sosyal medya’da ve kurdukları whatsapp gruplarında yaşanan gelişmeleri dakika dakika tartışmaya devam ediyor. Twitter- Facebook- İnstagram gibi sosyal medya hesaplarında okulda yaşanan gelişmeleri veliler biribiriyle paylaşmaya devam ediyor. Veliler, Edirne Valisi Ekrem Canalp ile görüşeceklerini ifade ederek, Vali Canalp’tan okul öğretmen-öğrenci ve velilerin yaşadığı mağduriyetin giderilmesini talep edecek.

“Beykent” markasının Edirne’de eski saygınlığını ve güvenini kazanması için, Beykent Eğitim Kurumları BAŞKANI Adem Çelik‘in acilen çözüm bulmasını da talep eden veliler; “Adem beyin Edirne’ye gelmesini ve bir heyet gönderip durumu görmesini, acilen bu mağduriyeti ortadan kaldırmasını istiyor.”

 1,837 total views,  2 views today

Next Post

Yeni Sanayi Sitesi’nden Geleneksel İftar Yemeği

Edirne Yeni Sanayi Sitesi Yönetiminin düzenlediği Geleneksel İftar yemeği, 1.Küçük Sanayi Sitesi Sosyal Tesislerindeki Keyif Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Fikret Üstev ve Yönetim Kurulu davetlileri salonun girişinde tek tek karşılayıp hoşladı. Büyük katılımla gerçekleşen İftar yemeğine, Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp