EDİRNE’NİN GURURU EROL HOCAYA MİMAR SİNAN ROTARY KULÜBÜNDEN MESLEK ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

admin

Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü Meslek Üstün Hizmet ödüllerinden ilkini Edirne’nin gururu sevilen isim Prof. Dr. Erol YALNIZ’a verildi.
32 sene birbirinden özel başarılarla dolu meslek hayatında hizmet veren Yalnız Ortopedi Uzmanı olarak 20 bin den fazla ameliyat gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü 2020-21 Dönem Başkanı Orkun Şapolyo; “Bu dönem Meslek Üstün Hizmet ödüllerinden ilkini sevgili Prof. Dr. Erol YALNIZ’a verdik. Prof. Dr. Erol Yalnız 32 sene mesleğine hizmet vermiş, Edirne ve bölgemizde 20.000 den fazla ameliyat yapmış değerli bir ortopedi uzmanıdır. Şu anda hekimliği yanında Ekol Hastanesi YK başkanlığını da devam ettirmektedir. Kendisine insan sağlığına vermiş olduğu büyük katkılardan dolayı teşekkür ederim.”dedi.

Erol Yalnız Kimdir?
Prof. Dr. Erol YALNIZ, Kırıkkale’de doğmuştur. Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, ihtisasını ise aynı üniversitesinin Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda tamamlayarak 1988 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

1981-1983 yıları arasında İstanbul 66. Zırhlı Tümen’de Tabip Asteğmen olarak askerlik vazifesini yerine getirmiştir. 1988-1991 yılları arasında ise mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Ordu – Ünye Devlet Hastanesi’nde 1991-1992 yılları arasında ise Balta Limanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapmış olan olan Prof. Dr. Erol YALNIZ, 1992 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda Profesörlük kadrosuna atanmıştır.

2007 yılından beri Özel Ekol Hastanesi’nde çalışmalarına devam eden Dr. YALNIZ, mesleki hayatı süresince pek çok idari görev de yerine getirmiştir. 1988-1991 yılları arasında Ünye Devlet Hastanesi Başhekimliği, 2005-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, 2006-2008 yılları arasında Türk Omurga Derneği Başkanlığı, 2007-2009 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yapmış olan Prof. Dr. Erol YALNIZ, 2010 yılından beri Ekol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Erol YALNIZ, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBID), Türk Omurga Derneği (TOD), AOSpine, Spine Society of Europe, Societe Internationale de Chirurgie et Orthopedique et de Traumatologie (SICOT) ve Asian Academy of Minimally Invasive Spinal Surgery gibi mesleki derneklere üyedir.

 1,757 total views,  2 views today

Next Post

Liderlerinin Yapamadığını Onlar yaptı

Sağanak Yağmurun etkili olduğu ve kenti adeta felç ettiğibir günde şimşekler CHP Edirne İl Başkanlığı’nda ard çaktı. Türkiye Gündeminden hiç düşmeyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki gergin havaya örnek olacak bir davranış Edirne’den geldi. 20 Ocak Çarşamba günü Mimar Sinan Spor […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp