Edirne’nin kurtuluş resepsiyonu

admin

Edirne Belediye Başkanlığınca Acar Tesislerinde düzenlenen Kurtuluş Resepsiyonu’nda Edirne’de Vali   olarak görev yaparken, 10 yıl önce hayatını kaybeden Fahri Yücel ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’e Edirne Belediye Meclisi tarafından ‘Fahri Hemşerilik Beratı’ verildi. Merhum Vali Yücel adına beratı alan eşi Perihan Yücel, törende yaptığı konuşmasında eşi gibi kendisinin de Edirne aşığı olduğunu  belirtti.

kurtuluş resepsiyonu (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin  düşman işgalinden kurtuluşunun 92’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Edirne Belediye Başkanlığınca  Acar Restoranda resepsiyon verildi. Geceye Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli,Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan T. Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Kamuran Ersan, ETSOYönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,  ve yöneticileri Ticaret Borsası  Yön. Kur Başkanı  Özay Öztürk , İl  ve Belediye Meclis Üyeleri, Edirne Eski Belediye Başkanları  ile  birlik başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

kurtuluş resepsiyonu (4)

 

 

 

 

 

 

 

Gecede bir konuşma Yapan Belediye Başkanı Gürkan, Önemli olanın ülkenizi ne kadar sevebildiğiniz, ne verebildiğiniz, ne kadar verebildiğinizdir. Hani hep söyleriz ya  ne iş yaptığınız sizin için çok önemlidir ama toplum için, ülke için bu çok önemli değildir. Önemli olan işinizi nasıl yaptığınızdır. Kentimiz  gerçekten işini layıkıyla yapan yöneticilerle yurttaşlarla insanlarla doludur. Bu anlamda şanslı bir kentimiz var  bunun kıymetini bilmeliyiz.” dedi

kurtuluş resepsiyonu (3)

 

 

 

 

 

 

 

BİZ EDİRNE’YE AŞIK OLDUK

Belediye Başkanı Gürkan’ın konuşmasının ardından 2004 yılında Edirne’de görevi başındayken  yaşamını yitiren  Fahri Yücel’e Belediye Meclis kararıyla Fahri hemşerilik Berat’ı verildiğini belirterek, Berat’ı Vali Yücel adına geceye katılan eşi Perihan Yücel’e verdi.

Ödül töreni öncesi   Fahri Yücel’in Edirne’de görev yaptığı döneme ait kısa bir film gösterisi  yapıldı.

kurtuluş resepsiyonu (8)

 

 

 

 

 

 

 

Bu sarada gözyaşlarını tutamayan duygulanan merhum Fahri Yücel’in eşi Perihan Yücel,  Edirne’ye karı-koca olarak  aşık olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

kurtuluş resepsiyonu (2)

 

 

 

 

 

 

 

“Eşimle biz Bu tarihi kente  hakikaten aşık olduk. Edirne  cinsiyetsiz olmalı ki, karı-koca ikimiz de aşık olduk. Herkes kendine göre bir şey buluyor. Edirne’nin  her geleni aşık eden bir yönü  var. Biz Edirne  için çok çalıştık. Ben iddia ediyorum ki, Bu kentin   her sokağını, her köşesini, camisini, her tarihi eserini, adına yazılmış bütün şarkıları, şiirleri hepsini biliyorum.

Edirne’de Çok çalıştım. Eşim benim ilk erkek arkadaşım, yol arkadaşım, öğretmenimdi. Bana ilk yola çıktığımızda bir hikaye anlatmıştı ve ben hayata hep oradan baktım. Bana ‘ben bir idareciyim, sen de benim eşimsin. Biz bu yola birlikte çıkıyoruz. Lütfen hayata bir satranç tahtası olarak gör’ demişti. Önce anlam verememiştim. ‘Satranç tahtası gibidir hayat ve yaşam. Üzerinde çeşitli taşlar vardır. Bir tane vezir vardır, bir tane şah vardır, fil vardır, kaleler vardır. En çok ta piyon vardır. Tıpkı bir şehirdeki demografik dağılım gibi. Tıpkı bir Vali, Belediye Başkanı, Başsavcı, işçiler ve emekliler gibi. Lütfen onları insan olma paydasında buluştur. Hepsine ayrı ayrı muamele edersen sen üzülürsün ve karşı tarafı üzersin. Hayat bir satranç oyunu, oyun bittiğinde bütün taşlar aynı kutuya giriyor’ demişti. Ben bunu hiç unutmadım. Bugün gördüm ki eşim insan olma ortak paydasında hareket etmiş.

kurtuluş resepsiyonu (5)

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE’YE YATIRIMA DEVAM

Edirne Belediye Meclisi’nin kararıyla Fahri Hemşerilik Berat’ı verilen Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Kemal Şahin  en büyük yatırımlarının Edirne’de olduğuna dikkat çekerek, çalışan sayısını arttırmak için yeni çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Almanya’da da  kendisine 3 ay önce birinci sınıf üstün hizmet madalyası verildiğini belirten  Şahin, ‘Ben Almanya kökenli bir iş adamıyım. Bana o ödülü Alman Devlet Başkanlığı verirken binlerce kişiye orada iş verdiğimi belirtti. Almanya  ve Türkiye  arasında köprü oldum. İş adamlarını, hatta politikacıları da bir araya getirdim. Türkiye Cumhuriyeti’de üstün hizmet madalyası verdi. Almanlar ödülümü verirken Türkiye ve kendi devletleri için önemli bir insan olduğumu belirtti. Bizim Trakya ve Türkiye’de pek çok yatırımımız var. Serbest bölge yatırımına büyük önem veriyoruz. Yatırımlarımızı daha da artıracağız diye konuştu.

kurtuluş resepsiyonu (6)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından Edirne Valisi Şahin, Belediye Başkanı Gürkan ve daha önce Belediye Başkanlığı yapmış Ratip Kazancıgil, Şevki Arman, İbrahim Ay, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ile birlikte kurtuluş pastası kesildi.

kurtuluş resepsiyonu (7)

 

 

 

 

 

 

 

KANSERE YENİK DÜŞTÜ

2000 yılında Edirne Valiliği görevine atanan Vali Fahri Yücel, 12 Ağustos 2004 tarihinde tedavi gördüğü pankreas kanserine yedik düşerek hayatını kaybetti. Edirne’de işsizlikle mücadele, tarihi binaların korunması ve açtığı toplum merkezleriyle kentin gelişimine büyük katkı sağlayan Vali Yücel, halkında büyük sevgisini kazanmıştı.

 16 total views,  2 views today

Next Post

Arslanzade Davullu Zurnalı 30.000 kurabiye dağıttı

Edirne’nin tanıtımı için her fırsatta çalışmalar yapan Arslanzade Arif Meriç Edirne Belediyesi’nin organizasyonluğunda düzenlenen Kurtuluş kortejinde 30.000 adet kurabiyeyi davul zurna eşliğinde dağıtarak kurtuluş coşkusunu paylaştı.             Olin Kavşağından Saraçlar caddesine kadar olan kısımda 3 araç ile geçiş yapan Arslanzade firması Edirnelilere Kutular içerisinde Bademli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp