Edirne’nin Sorunlarını Günşen Çözecek

admin

Edirne’de turizme gereken yatırımın yapılmadığını ve yerel değerlerin hak ettiği değeri görmediğini ifade eden AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, Edirne’nin turizm gelirlerinin artacağı projelere imza atacaklarını söyledi.

AHMET GÜNŞEN 2

Tanıtım çalışmalarına Günşen, Dar’ül Hadis Camii’nde sabah namazının ardından cami cemaatiyle sohbet ederek başladı, gün içinde Süpürge Borsası’nda bulunan süpürge üreticilerini ve kereste esnafını ziyaret etti. İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ve ekibi ile görüştükten sonra Bostanpazarı Semti’nde kahvehane ziyaretleri yaparak günlük çalışmalarını sonlandırdı. 7 Mart 2014 Cuma günkü çalışmalarında ise, Edirne’de bulunan taksi ve otobüs şoförleriyle bir araya geldi, Memur-Sen ve Eğitim-Sen’i ziyaretlerinin ardından bir televizyon programında canlı yayın konuğu oldu.

AHMET GÜNŞEN 2 (2)

Süpürgeciliğin Üretim Koşulları Gelişecek

Edirne’nin kültürel değerlerine yeteri kadar sahip çıkılmadığını belirten Ahmet Günşen, aynalı süpürge, mis sabunu gibi Edirne’yi temsil eden hediyelerin tanıtım bakımından eksik kaldığını belirtti. Süpürge esnafını bugünkü durumundan daha ileriye sıçratacak hamlelere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Günşen, “Süpürgenin turizm anlamında yaşama şansı yüksektir ama nalbantın böyle bir şansı yok. Günlük hayatta kullandığımız süpürge küçültülerek, aynalısı, kurdelelisi yapılarak çeşitli şekillerde hediye amaçlı turizm sektöründe yaşama şansı vardır. Süpürgeciliğin, üretim koşullarının iyileştirilip, nesiller boyu devam etmesi gerekir. Bunun için gereken çalışmaları yapacağız” dedi.

AHMET GÜNŞEN 2 (3)

Ulaşım Sorunu Çözülecek

Edirne’de kent içi ulaşıma bağlı olarak çeşitli trafik sorunlarının yaşandığını ifade eden Günşen, “Edirne’mizin önemli sorunlarından biri de kent içi ulaşım sorunudur. Pek çok şehirde bu sorun minimuma indirilmesine rağmen Edirne’de bu oran hala çok yüksektir. Edirne olarak en pahalı şehir içi ulaşım bedelini ödüyoruz. Artık Edirne’nin hafif raylı sistemle tanışmasının zamanı geldi. Üniversite ile şehir merkezi arasında ekonomik ve konforlu bir ulaşım ağımız olacak. Tüm bunları yaparken de mevcut esnafı mağdur etmeyecek şekilde hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.


AHMET GÜNŞEN 2 (1)

AHMET GÜNŞEN 2 (4) AHMET GÜNŞEN 2 (5) AHMET GÜNŞEN 2 (6) AHMET GÜNŞEN 2 (7)

 

 

 

 292 total views,  2 views today

Next Post

ZİYARETLERİNİ SÜRDÜREN SAADET ADAYI SİNAN TEKİN ‘Yap-boz anlayışını ortadan kaldıracağız’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Sinan Tekin, 30 Mart yerel seçimlerine son üç hafta kala ziyaretlerine tempoyu artırarak devam ediyor. Ziyaretlerine beraberindeki Belediye Meclisi Adayları ile birlikte devam eden Sinan Tekin, geçtiğimiz günlerde Edirne Belediyesi Kurumlarını ziyaret ederek çalışanlarla görüştü. Tekin ziyaretlerinde şu konulara değindi, “bu güne kadar yapılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp