“Edirne’nin Tanıtımına Büyük Katkı Sağlayacak”

admin

Trakya Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri Rahmi Cinokur, yaptığı açıklamada,

10 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilecek “Türk Basınının Balkanlarda Ayak İzleri” başlığı altında yapılacak “I. Gazeteciler Buluşması” panel ve çalıştayın, Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

 

Trakya Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri Rahmi Cinokur, yaptığı açıklamada,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla 9-10 Ocak tarihlerinde Türk Basınının Balkanlarda Ayak İzleri” başlığı altında “I. Balkan Buluşması” etkinliğinin düzenleneceğini anımsattı.

10 Ocak Perşembe günü Atatürk Anıtı önünde saat 09.30’da başlayacak etkinliğe 10 ülkeden yaklaşık 60 yabancı gazetecinin katılacağını vurgulayan Cinokur, şunları kaydetti:

”Yaptıkları haber, program ve yazdıkları köşe yazıları ile gündem belirleyen gazetecileri konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İki gün boyunca sorunlarını bizimle paylaşacak olan ve kentte ağırlayacağımız gazeteciler, ülkelerine döndüklerinde Osmanlı’ya 92 yıllık başkentlik yapmış Serhat şehri Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.”

 242 total views,  2 views today

Next Post

Yol Vermek İçin Bekleyen İş Aracı Nehre Uçmalarına Engel Oldu

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi girişinde bulunan rampaya hızlı bir giriş yapan otomobil sürücüsü, hızını alamayınca köprübaşındaki resmi plakalı bir iş aracına çarptı. Köprübaşında, karşı yönden gelen bir araca yol vermek için bekleyen iş aracı sayesinde Tunca Nehri’ne uçmaktan son anda kurtulan otomobilin içindekiler kaza sonrası büyük panik yaşadı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp