Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı

admin

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirnespor 2016-2017 futbol sezonunu  50. yılda şampiyonluk parolası ile açtı.Edirnespor’un  sezon açılışına Edirne Valisi Günay Özdemir, Milletvekili Erdin Bircan, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Savran, Jandarma Komutanı Kamuran Ersan, Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Chp İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Mhp İl Başkanı Hakan Özkan, Edirnespor Başkanı Savaş Üner, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, Edirnespor teknik heyeti, Emektar Futbolcular, sporseverler ve Edirnespor kadrosu katıldı. Sezon açılışı ile ilgili ilk tören Atatürk anıtında yapıldı. Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından saraçlar caddesinden Belediye Bandosu eşliğinde 25 Kasım Sdatyumu’na gelindi.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (7)

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada kurban kesimi ve veteranların maçından ardından saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinden sonra protokol konuşmalarına geçildi. Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner yaptığı konuşmada; Öncelikle dün gece Gaziantep’te yaşanan hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Kulübümüze desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a ve Edirne spor sevdalılarına teşekkür ediyorum. Bu yıl canla başla çalışarak 50.yılımızda şampiyonluk parolası ile yola çıkan bir takım yarattık. Bu yıl Edirne spor futbolun yanı sıra basketbol ve voleybolda da sahalarda olacak. Bu yıl Edirne sporumuzun başarı yılı olması için bütün Edirne elbirliği ile çalışacağız”. Dedi.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “geçmişten bugüne bugün gururla mutlulukla ve heyecanla 50. yılını kutladığımız şanlı büyük Edirnespor’umuzun yetmişli yıllarda formasını giyen teriyle o şanlı formayı işleten, terleten değerli eski futbolcularımız Edirnespor’u her gününde, iyi gününde zor gününde sıkıntılı gününde yalnız bırakmayan değerli Edirneliler genç 22’liler, Batı Kaleliler hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İki buçuk yıl önce göreve başladığımızda şehrin her kesiminden gencinden yaşlısından kadınından erkeğinden bize yapıcı bir talep geldi. İki tane Edirne sporumuz vardı futbolda. Biri Edirnespor GK ,diğeride Edirnespor idi. Herkesin ortak arzusu Edirne gibi bir şehirde Edirne’yi temsil edecek Edirne’nin ismini taşıyacak tek, güçlü, büyük bir kulüp olmasıydı. Tabiki hepinizin mağlubudur. Edirnespor’umuzun yani gerçek Edirnespor’u kastediyorum. Geçmişten kaynaklanan çeşitli nedenlerle burada hiç kimsenin hatası yok onunda altını çizerek söylemek isterim. Yüklü miktarda vergi borçları vardı. Sigorta borçları vardı.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçmişte Kapıkule’deki büfelerden kaynaklanan çalışanlara borçları vardı. Dolayısıyla yöneticilerin geçmiş dönemde yöneticilik yapmış arkadaşlarımızın üzerinde bu borçlar duruyordu. Oturduk ne yaparız ne ederiz dedik. Fikir aldık, tartıştık. Sonuçta dedik ki o büyük Edirnespor 1966’da kurulan büyük Edirnespor Şanlı Edirnespor yaşamalı. Sporda tabiki hepimiz başarıyı amaçlıyoruz. Şampiyon olmayı hedefliyoruz. Sporun hangi dalı olursa olsun. Ama bir kez şampiyon olmak mı, mazisi şanla şerefle dolu Edirne’nin ismini geçmişten bugüne taşımış kocaman bir kulübü kapatmak mı? Buna hiç bir vicdan, hiçbir kalp, hiçbir akıl evet demezdi. Bizde evet demedik. Dedik ki ne kadar zor olursa olsun, ne kadar borcumuz olursa olsun, ne kadar geçmişten kaynaklanan sıkıntı olursa olsun biz o 1966’da büyüklerimizin, ağabeylerimizin kurduğu emeğini ortaya koyduğu, yüreğini ortaya koyduğu futbolcu büyüklerimizin, ağabeylerimizin terini akıttığı Edirnespor’u yaşatacağız, büyüteceğiz, güçlendireceğiz ve tekrar Edirne’nin huzuruna getireceğiz. Elbette para çok şey. Ama her şey değil. Bir şehrin ismi bir şehrin takımı her türlü ekonomik değerin, her türlü parasal gücün üstünde olmalı diye düşündük.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve sonradan iyi niyetlede olsa kurulan o Edirnespor GK’yi kapattık ve gerçek Edirnespor’la 1966’da kurulan şehrin o dönemdeki bütün yöneticilerinin, bütün insanlarının ortak amacıyla, ortak amacıyla kurulan o büyük Edirnespor’u tekrar canlandırdık. O dönemdeki başkan olan arkadaşımız Erdem Güyümgüler büyük fedakarlık gösterdi. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. O dönemde Edirnespor GK’nın başkanı olan Şükrü Atamgüç büyük fedakarlık gösterdi. Sonra iki kulübün teknik olarak birleşmesine destek olan Savaş Üner arkadaşımız ve yönetim kurulu üyesi arkadaşları büyük fedakarlıklar gösterdi. Ama hepsinden önemlisi o kahraman Edirneliler benim sevgili hemşehrilerim yüreklerini ortaya koydular heyecanlarını ortaya koydular, emeklerini sevgilerini ortaya koydular ve bugün Edirnespor’umuz ilk günkü gibi dim dik ayakta güçlü bir şekilde ayakta ve geleceğe emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.” Dedi.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Edirne Valisi Günay Özdemir; “Özellikle son yıllarda Türk Futbolu önemli bir ivme kaybetti. Seyircisiyle, futbol kalitesi ye, futbol anlayışıyla maalesef son yıllarda yanlış algı ve son günlerdeki terör örgütünün FETÖ’nün biliyorsunuz faaliyetleri ile özellikle futbolumuzda bazı kulüp başkanlarımıza yönelik yapılan çalışmalar neticesinde futboldaki algıyı ve futbol kalitesinin düşürülmesi ve futbolla ilgili yanlış olarak ve futboldaki olmayan bir çok olayın varmış gibi gösterilmesiyle futbolumuz maalesef çok büyük bir ivme kaybetti. Bu algıyı aslında bütün toplumun kesimlerinde, siyasetinde, kültüründe, sosyal yapısında, inanç ve değerlerinde olduğu gibi futbol anlayışında da, futbolda da maalesef böyle olumsuz bir algı oluşturdular. Buda biraz önce belirttiğim gibi futboldaki kaliteyi futboldaki terörü, futboldaki fanatizmi maalesef desteklediler. Buda toplumdaki diğer dinamiklerde olduğu gibi toplumun dinamiklerine dinamit koymak içindir. Bizler bunları aşarak Atatürk’ün dediği gibi sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim düsturundan hareketle Edirnespor’umuzun yanında olacağımızı belirtiyoruz.”Dedi.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törende 50. yıl botunca Edirnespor a emeği geçen futbolculara 50.yıl hatıra plaketi verildi. Daha sonra Edirnespor-Çanakkale Dardanelspor hazırlık maçı her iki takım futbolcularının”Terörü Lanetliyoruz” pankardı ile sahaya çıkmaları ve hakemin başlama düdüğü ile start aldı. Maç Edirnesporun 3-0 galibiyeti ile sona erdi.

Edirnespor 50.yılında sezonu şampiyonluk parolası ile açtı (3)

 99 total views,  2 views today

Next Post

Sadece şikâyetle olmuyor

            Bölgemizde özellikle muhalefet partiye mensup konuşmacılar iktidara yönelik tepkilerini sadece şikâyet etme ile duyurmakla yetiniyorlar.             Bu amaçla soru önergesi verip veya basın toplantıları ile yakınmalarını kamuoyuna duyuruyorlar.  Ne yazık ki bu şikâyetler o boyutta kalıyor. Aslında bu yeterli değil, Muhalefetin bu tepkilerini halkın geniş kesimine duyurmak için yaptırım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp