Edirne’ye 10 adet ambulans müjdesi

admin

EDİRNE'ye 10 adet ambulans müjdesi (1)

 

 

 

 

 

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programı için Tekirdağ’a giden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 798 ambulans ve UMKE araçlarının teslim törenine katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Tekirdağ sahil dolgu alanında, Türkiye’nin dört bir tarafına gönderilecek ambulans ve UMKE araçlarının dağıtım törenine katıldı. Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışını da canlı bağlantı ile gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu, yeni tasarım 112 kıyafetlerini tanıttı.

EDİRNE'ye 10 adet ambulans müjdesi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Törende yaptığı konuşmasında Türkiye’nin 2002’deki toplam ambulansından daha fazla ambulansı 1 günde devreye soktuklarını dile getiren Başbakan Davutoğlu, “2002 yılında bütün Türkiye’de 617 ambulans vardı. Şimdi bugün biz 1 günde bütün Türkiye’de halkımızın sıhhati için devreye soktuğumuz ambulans sayısı 798. Yani Türkiye’nin 2002’deki toplam ambulansından daha fazla ambulansı 1 günde devreye sokuyoruz. Toplamda da 4 bin 468 ambulans.  2002’de Türkiye’nin hiç ambulans uçağı ve ambulans helikopteri yoktu.  Şimdi 4 ambulans uçağımız, 17 ambulans helikopterimiz var” dedi.

Konuşmaların ardından Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in de katılımıyla bir tören düzenlendi


EDİRNE'ye 10 adet ambulans müjdesi (2)

 218 total views,  2 views today

Next Post

Sezen "Edirne yararına hizmete devam edeceğiz”

            Hafta sonunda Mimar Sinan Salonunda yapılan 5. Olağan Genel Kurulda tek aday olarak katıldığı İl Başkanlığı seçimini kazanan Rafet Sezen yeni  göreve gelmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “  Seçimle tekrar görevi almış bulunuyoruz.  Edirne’ye faydalı olabilmek, daha çok yatırımın gelmesi  için elimizden gelen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp