Edirne’ye havalimanı müjdesi

admin

ERC_5639

 

 

 

 

 

 

 

Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz’a hizmet verecek bir hava limanı kurulması konusundaki proje ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Vali Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret eden Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan bu ziyaret esnasında bölgeye hitap edecek hava limanı kurulması konusu masaya yatırıldı.

Vali Şahin konu ile ilgili olarak;‘’Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz’a hitap edecek olan havaalanı kurulması konusunda durumu değerlendirmek üzere gelen Genel Müdürümüz bizi ziyaret etmiştir. Akabinde teknik elemanlar gelip yer tespitinde bulunacaklar, sonra da bu konuyu Bakanlığa ibraz edeceklerdir. Bu konunun çözümlenecek olmasından son derece mutluyum. Turizm yönünden Edirne’ye büyük ivme kazandıracak bu proje, hızlı tren ile birlikte perçinlenerek, ilimizi daha iyi ve yaşanabilir koşullara ulaştıracaktır. Buradan konu ile ilgili olarak Sayın Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve Sayın Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na çaba ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’diye konuştu.
ERC_5648

 15 total views,  5 views today

Next Post

Arasta esnafı otopark yetersizliğinden yakınıyor

Tarihi Arasta Esnafları Dernek Başkanı  Hasan Oluçay yaptığı açıklamada, esnafların şu anda önemli bir sorununun bulunmadığını belirterek bazı çevrelerin Edirne’deki  nehir taşmalarının abarttığını, o nedenle Edirne’ye Yunanistan’dan gelecek turist sayısında  azalma olduğunu belirterek şunları kaydetti, “ Yunanistan’ın yanı sıra Bulgaristan’dan gelen turist sayısında da eksilme var. 15 günden bu yana […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp