Edirne’ye hayran kaldı

admin
  1. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izlemek için Edirne’ye gelene Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara Edirne’ye hayran kaldı. Gönderdiği mektup ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden Ehara, Edirne’nin tarihinden, Mimar Sinan’ın eserlerinden çok etkilendiğini ve Edirne Ciğer’inin tadını asla unutmayacağını yazdı.

Edirne’ye hayran kaldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve eşi Shizue Ehara 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izlemek için Edirne’ye gelmiş ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etmişti. İstanbul’a döndükten sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür mektubu gönderen Ehara, “Türkiye’de göreve başladığım 9 Eylül 2015 tarihinden bu yana Edirne’yi ilk defa ziyaret etme imkânı buldum. Edirne’de bulunduğum bu üç gün boyunca mimarı alanda deha kabul edilen Mimar Sinan’ın eşsiz eserlerinden ve Edirne’nin tarihinden çok etkilendiğimizi belirtmeliyim. Edirne’nin meşhur geleneksel yemeklerinin özellikle de Edirne ciğerinin tadını asla unutmayacağız. Spor tarih ve kültür öğeleriyle bezenmiş bu harika ve unutulmaz deneyimi bize sunduğunuz için minnettarız” dedi.

Edirne’ye hayran kaldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri geleneğinin bundan sonrada sürdürülerek genç nesillere aktarılmasını içtenlikle temenni ettiğini belirten Ehara, Edirne Belediyesi’ne misafirperverliğinden dolayı şükranlarını sunarak, başarılarının devamını diledi. Ehara ayrıca UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Kırkpınar’ın devam etmesine vesile olduğu için Başkan Gürkan’ı tebrik etti.

 

 48 total views,  2 views today

Next Post

Kent Ormanı’nda bakım çalışmaları

Edirne Belediyesi’nin 29 yıllığına Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan tahsis ettiği 250 dönümlük bir alanda yer alan İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yerinden vatandaşların gönül rahatlığı ile yararlanabilmeleri için bakım çalışmaları devam ediyor. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri alanda ot temizliğine başladı, mevcut ağaç patlamalarını keserek, özel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp