Edirne’ye Şehit Ateşi Düştü!

admin

Meriç’in Küplü Beldesinden Sercan Fidan Kuzey Irak’tan Hakkari Şemdinli’ye düzenlenen hain saldırı sonucu  Şehit Oldu. Başımız Sağolsun..

Kuzey Irak’tan Hakkari Şemdinli’ye düzenlenen saldırıda Meriç Küplü Beldemizden Kardeşimiz Sercan Fidan Şehit Oldu.  Hakkari Valiliği olayla ilgili basın duyurusu yayınladı. Açıklamada şunlara yer verildi, “23.09.2017 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Tekeli Taburuna bağlı 2867 rakımlı tepeye sınırın Irak tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havan, roket ve doçka atışı sonucu, modüler üs bölgesi çalışmasında görevli 1 işçi ve bölge emniyetinden sorumlu 1 askeri personel Şehit olmuştur, 2 askeri personel ise yaralanmıştır. Yaralı personellerin tedavileri sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir” denildi.

Hakkari’de Tekeli Üs bölgesinde düzenlenen hain saldırıda  şehit olan sözleşmeli Er Sercan Fidan’ın  Meriç İlçesi Küplü beldesindeki baba ocağına şehit ateşi düştü.

1 yılı aşkın süredir sözleşmeli olarak görev yapan şehidimiz Sercan  Fidan’ın Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olmuş ve  evlilik hazırlıkları yaptığı belirtildi.

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

BORSA ve Oda seçimleri ertelendi

Bu yılın Ekim ayının ilk haftasında yapılması planlanan Edirne Ticaret Borsası ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri de dahil olmak üzere Türkiye genelinde 364 oda ve Borsa’nın seçimleri ertelendi.             Hükümetin aldığı kararın bugünkü resmi gazetede yayınlaması ile birlikte seçimlerin 2018 yılının Nisan ayında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp