Edirne’ye Yeni Emniyet Müdürü Atandı

admin

Resmi gazetede yayınlanan Genelge ile 33 ile yeni emniyet müdürü atandı. Buna göre : Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Amasya İl Emniyet Müdürlüğüne,

İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Alçalar, Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne atandı.

Mustafa Alçalar kimdir?

1968 yılında Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğretimini Çanakkale’de tamamladıktan sonra; 1986 yılında Polis Kolejinden, 1990 yılında ise Polis Akademisinden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesiyle görev hayatına başladı.

    Sırasıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İtalya/Roma Güvenlik Ateşesi, Hakkari/Şemdinli ilçe Emniyet Müdürlüğü ve Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulunda çeşitli rütbelerde görev yaptı.

    2014 yılı Temmuz ayı itibariyle 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 2014-2015 tarihleri arasında Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında, 2015-2019 tarihleri arasında Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi olarak görev yaptı.

    Son olarak 26.10.2019 tarihli Bakan onayı ile Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atanmış olup, 29.10.2019 tarihinde göreve başlamıştır.

    2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, Kamu Hukuku Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak ‘’Kolluğun zor kullanma yetkisi’’ konulu tezi yazdı.

    Evli ve iki çocuk babasıdır.

 647 total views,  2 views today

Next Post

COVİD-19 TEDBİRLİ "KIRKPINAR PROGRAMI" BELLİ OLDU

Edirne Belediyesi’nin organizasyonu ile 9-10-11 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin programı belli oldu. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bitmeyen güreşin, devam eden efsanesi Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde Sarayiçi Er Meydanı’na giderek, incelemelerde bulundu. COVİD-19 salgını nedeniyle geçen yıl gerçekleştirilemeyen Tarihi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp