Edirne’ye Yeni ‘Emniyet Sarayı’

admin

Edirne İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, yeni emniyet müdürlüğü binasının temelinin Mayıs ya da Haziran ayında atılacağını açıkladı. Yeni binanın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Trakya Bölge Müdürlüğü binasının karşısındaki alana yapılacağını ifade eden Ceylan, “Trafik ve Çevik Kuvvet dışında tüm birimlerimizi bu binada toplayacağız” dedi.
Ceylan, Edirne’ye ilk atandığında en çok dikkatini çeken iki olayın Emniyet Müdürlüğü binasın yetersizliği ve Atış Poligonu’nun eksikliği olduğunu belirtti. Atış Poligonu’nun tamamlandığını ve açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını belirten Ceylan, yeni emniyet müdürlüğü binasının temelinin de Mayıs ya da Haziran ayında atılacağını söyledi.
Yeni binanın TÜİK Trakya Bölge Müdürlüğü binasının karşısındaki alana yapılacağını kaydeden Ceylan, “Tüm birimleri içinde barındıracak bir bina yapacağız. Trafik ve Çevik Kuvvet birimleri dışında tüm birimlerimiz burada olacak” dedi.
Edirne’de uzun süredir eksikliğini hissettikleri bir diğer konunun da Atış Poligonu olduğunu ifade eden Ceylan, “Bugüne kadar ya askeriyeden destek alıyorduk ya da başka illere gidiyorduk. Fakat poligonumuz artık tamamlandı. Açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Ceylan ayrıca yeni yapılan Atış Poligonu’nun Değirmenyeni Köyü civarında olduğunu söyledi.AW000613

 145 total views,  5 views today

Next Post

Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı Damızlık Birliği’ni Ziyaret Etti

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Orhan SARI, Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ve Hayvan Hastanesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette; Damızlık Birliğinin ve Hayvan Hastanesinin İlimiz hayvancılığına önemli katkılar sağladığını belirten İl Müdürü Sayın SARI “Hayvancılığa yapılan hizmetler ve harcanan emekler için Birlik Başkanı Sayın Tuncay AYTIN’ı ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp