Edirne’ye Yeni Vali Atandı

admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Son Dakika Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 9 vali görevden alındı, 20 ilin valisi değişti. İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi olarak atandı. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in de Batman Valiliğine atandığı açıklandı.

H. Kürşat Kırbıyık Kimdir:

1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamladı.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize’nin Güneysu ve Karaman’ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Londra’da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.

        Hüseyin Kürşat KIRBIYIK 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. Son olarak 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştı. Hüseyin Kürşat KIRBIYIK evli ve iki çocuk babasıdır.

 418 total views,  14 views today

Next Post

DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Sertan Deniz, 12 Mayıs “Dünya Hemşireler Günü” ile alakalı gazetemize açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Deniz, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Hemşirelik insan hayatının emanet edildiği kutsal ve onurlu bir meslektir. Halkın sağlığını korumak ve geliştirmek hemşirelerin en önemli görevleri arasında bulunmaktadır.  Toplum sağlığı anlayışıyla hizmet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp