EDSYB Başkanı Ahmet Turgay’dan 29 Ekim Kutlama Mesajı

admin

Edirne Damızlık Birliği Başkanı Ahmet Turgay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda; “29 Ekim 1923 günü temelleri atılan Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü büyük bir neşeyle, coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olmuştur.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, bütün hemşerilerimi sevgiyle selamlarım.” Dedi.

 102 total views,  2 views today

Next Post

Bülent Şahinşah; “Cumhuriyet'in 95. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz.”

Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti’nin, Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp