EDSYB Başkanı Tuncay Aytın 2012 yılını değerlendirdi.

admin

http://youtu.be/bsnkHWWgBxY

 

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aytın, birliğin çalışmalarını değerlendirdi. En önemli sorunlarının   damızlık hayvanları pazarlamadaki sıkıntılar  olduğunu,  bunun çözümlenmesinin hem birlik hem de Edirne ve bölge adına çok önemli olduğunu söyledi.

Geçen yıl yapılan çalışmaları ve bu yıl yapacakları atılımlar  konusunu değerlendiren Aytın  Başarılı çalışmalarında  yönetim kurulu ve tüm birlik üyelerinin katkısı olduğunu  başarıda herkesin payı bulunduğunu belirterek şunları kaydetti” Bir önceki  yıl istediğimiz hedeflere ulaştık. Son zamanlarda damızlık hayvancılık  da  dahil,  büyük sıkıntı doğdu. Bunun geçici olduğunu düşünüyorum.

Şubat ve Mart aylarında hayvan piyasası tekrar hareketlenecek. Böylece bölgemiz yine damızlık hayvan üretim  merkezi haline gelecek. Bunda üreticilerimizin yanında  Edirne’miz, bölgemiz ve ülkemiz de kazançlı çıkacak.Bu gelişme ekonomimizin de gelişmesine katkı sağlayacak.

PAZARLAMA KONUSUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Şu anda pazarlama  konusunda sıkıntılarımızın olmasına  bu konuda  taban yapmamıza  rağmen,  önümüzdeki günlerde bu sıkıntımızı aşarak  tavan  yapacağımız inancındayım. Damızlık  birliğimizin  desteklenmediğini her platformda dile getiriyoruz. Maalesef üreticilerimiz bu konuda mağdur durumda. Damızlık üretimi yapan üreticilerimizin gerek iç gerekse dış  piyasada desteklenmeleri gerekir.

Üreticilerimiz bu hizmetleri  sonucunda yaptıkları işten kar etmeleri  dikkate alınmalı.Damızlık hayvan yetiştiriciliği zor bir iştir.Bizler bu zoru başarmak amacındayız.

Hayvancılığın  zarar eder duruma gelmesi  halinde  bu zarar diğer sektörlere de yansır.

Önümüzdeki günlerde damızlık düve satışlarının artması ile piyasaya canlılık gelecektir.

SORUNU MİLLETVEKİLİMİZE İLETTİM

Hayvancılığımızın durumunu Milletvekilimiz Mehmet Müezzinoğlu’na bildirdim. Kendisi gerekli yerlere  iletti. Biz  parasal destek istemiyoruz. Biz Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak, hayvanlarımızı rahatlıkla pazarlamak istiyoruz. Pazar alanlarımızın yaratılmasını talep ediyoruz. Bu sağlandığı zaman işlerimiz düzene girecektir. Bu  gerçekleşmediği  zaman   damızlık hayvan üreticilerimiz zarar görecektir.

Biz 2010 yılından bu yana damızlık hayvan yetiştiriciliğinde büyük atılım gerçekleştirdik. Tek isteğimiz pazarlama konusunda  önümüzün açılması .Tesis kurmak kolaydır.Önemli olan o tesisin  istikrarlı şekilde  çalışmasını  yararlı işler yapmasını sağlamaktır. Biz  birliğimizin her geçen yıl  daha da gelişmesinden yanayız bunu da başaracağımıza inanıyoruz” dedi

 174 total views,  2 views today

Next Post

Herkes Makamının Sorumluluğunu Bilmeli

Yaptığı işin önemini yetirince  kavramayan,sadece gelen evrakları ve rutin işleri yapmakla yetinen yöneticiler koltuk sahipleriyle  o makamlarda başarılı olmaları mümkün değildir. Değerli ozanımız  Orhan Veli’nin tam bu yapıda olan  kişileri anlatan bir şiirinde “ Hesap bilmem  muhasebe memuruyum-En  çok sevdiğim yemek  imambayıldı,dokunur “ sözleriyle başlayan dizeleriyle   bu tip, yaptıkları  işlerinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp