EFOD kurgusal fotoğraf atölyesi sergisine büyük ilgi

admin

EFOD Enver Şengül Kurgusal Fotoğraf Atölyesi sergi açılışı ve kamera arkası belgesel gösterimi  kalabalık bir sanatsever topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi.  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) salonunda gerçekleştirilen sergiye ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, EFOD yöneticileri ve üyelerinin yanı sıra rekor düzeyde sanatsever topluluğu katıldı.

EFOD RESİM SERGİSİ AÇILIŞI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Sergi açılışından önce ETSO büyük salonda atölyenin kamera arkası belgesel gösterimi yapıldı.  Burada çalışmalar ile ilgili bilgi veren Atölye hocası Enver Şengül 12 kişiyle 8 aylık bir çalışmanın sonunda bu serginin oluştuğunu belirterek,  böyle bir soğuk havada katılımın yüksek olmasının sevindirici olduğunu ve Edirne’de gerçek anlamda bir sergi salonunun olmamasının Edirneli sanatçıları üzdüğünü söyledi. Dernek Başkanı Serdar İyiiz ise, atölye çalışmalarının önemine değinerek EFOD’un Edirne’nin kültür hayatındaki önemini vurguladı. Türkiye’de binden fazla kişinin katılımıyla bir fotoğraf sergisinin açılabildiğini sanmadığını belirterek kendilerine her konuda büyük destek olan Edirne Belediyesi ve ETSO’ya teşekkür etti. Belgesel gösteriminden sonra sergiye geçildi. Katılımın yüksek olması nedeniyle sergi salonunda sıkışıklıklar oldu.

EFOD RESİM SERGİSİ AÇILIŞI (4)

 

 

 

 

 

 

12 sanatçının toplam 48 fotoğrafının yer aldığı sergide, anı yakalamanın dışında kurgulanmış görüntüler yer alıyor. Sergi bir hafta boyunca izleyiciler için açık kalacak.

EFOD RESİM SERGİSİ AÇILIŞI (1)

 

 

 

 

 

 

 

EFOD Enver Şengül Kurgusal Fotoğraf Atölyesi’ndeki sanatçılar şunlar: Halil Karabacak, Kürşat Bilişli, Yılmaz Aynalı, Evnur Kahyacı, Seda Karacauva, Hanife Dalkıran, Turan Döner, İsmail Büyükşimşek, Serkan Kızılırmak, Servet Çınar, Elif Tuğba Oğuz Taylan ve Hazal Şengül Evcimen

EFOD RESİM SERGİSİ AÇILIŞI (5)

 

 

 

 

 

 

EFOD RESİM SERGİSİ AÇILIŞI (6)

 266 total views,  5 views today

Next Post

Yunanistan Edirne konsolosu’ndan borsaya ziyaret

Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Haritidu, Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) iade-i ziyarette bulundu. Ziyaret programında, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Yönetim Kurulu Üyesi Efgan Döşlüoğlu, Meclis Üyesi Ahmet Özmen ve Recep İriş hazır bulundu.                 Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp