Efsane Başkan Fevzi Pekcanlı’ya Büyük Destek

admin

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı CHP İl Kongresinde yeniden İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. CHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısına Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Ediz Ün, CHP Önceki dönem Merkez ilçe başkanı Fevziye Kirezci, CHP Gençlik Gençlik Kolları Merkez İlçe Başkanı Nedim Mercan,   CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan, CHP Lalapaşa İlçe Başkanı Ahmet Taşdelen, CHP Meriç İlçe Başkanı Zafer Sünter, CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, CHP Süloğlu İlçe Başkanı Lütfü Serbest ve parti üyeleri katıldı. Partililerin Yoğun katılımı ile gerçekleşen Basın toplantısında Fevzi Pekcanlı’ya tam destek çıktı. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’in de düzenlenen basın toplantısında yer alması gözlerden kaçmadı.

İl Başkanlığı görevine geldiği ilk günden bu yana, teşkilat ve parti üyeleriyle büyük bir uyum içinde çalışan İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, hizmetleri ve partiye kazandırmış olduğu İL Binası ile hem Edirne’de hem de Türkiye’de örnek gösterilen İl Başkanı oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da büyük takdirini kazanan Pekcanlı’nın yapılacak olan İl Kongresinde İl Başkanlığı’na kesin gözüyle bakılıyor.

CHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında Adaylığını açıklayan Pekcanlı, yaptığı konuşmada;    “Fevzi PEKCAN’LI olarak Edirne’den İktidar  yürüyüşe katkı vermek için CUMHURİYET HALK PARTİSİ Edirne İl Başkanlığına aday olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;

Ülkemizin içinde bulunduğu durumnedeniyle Hak, Hukuk ve ADALETİN EVRENSEL DEĞERLERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK.

Ülkeyi yöneten siyasi irade hızla GELİŞMİŞ Demokrasi hedefini bırakarak İradenin tek elde toplandığı BİR YÖNETİM BİÇİMİYLE ÜLKEYİ YÖNETMEYİ Hedefleyen bir posizyon almış görünüyor.

Son çıkan KHK’da görüldüğü üzere Meclis iradesi yok sayılarak Parlamenter rejim etkisiz hale getiriliyor.

Ülke; Güçler ayrılığı ilkesini bir tarafa bırakmış,Demokrasi liginde ikinci sınıf ülkeler safına itilmiş durumdadır.

Çağdaş batıdan hızla uzaklaşan Ülkemiz,  Azerbaycan-Kazakistan gibiTÜRKİ  Cumhuriyetleri ne

benzerformaliteden seçim yoluyla sözüm ona DEMOKRASİ görüntüsü veren tek adam rejimlerine evrilmek isteniyor.

Oysa; Hedefimiz Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN işaret ettiği gibi  Çağdaş uygarlık yolu olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti kurucu iradesinin felsefesine uygun olarak. Demokrasisini geliştirmek için 1946’da çok partili rejime geçerek önemli bir adım atmıştır.

Değerli Basın mensupları; Demokrasilerin olmazsa olmazları Güçler Ayrılığı ilkesi ve İktidarların yanlışlarını dillendiren MUHALEFET etme özgürlüğüdür.

Muhalefeti susturmaya yönelik baskılar ve Hukuksuz operasyonların yapıldığı yerde DEMOKRASİ ‘Den sözetmek zorlama bir ifade olur.

Kısacası 2017 yılının sonlandığı günler itibarı ile Cumhuriyetimizin yarattığı ve geliştirmek için çaba sarfettiği kurumsal değerler itibarsızlaştırılarak DEMOKRATİK değerlerin yıpratıldığına tanıklık ediyoruz.

YOKSULLUK-YOLSUZLUK VE YASAKLARI yok etmek iddiası ile  İktidara gelenler  bu kavramları olağan olgu haline getirdiler.

Bu yıpranmışlığın ve değer aşınmalarının olmadığı bir ülke yaratmak 2019 seçimleri sonucuCHP’nin önderlikettiği Demokratik Parlamenter Sistemin kuralları ile işlediği bir sistemi getirmeyi önceleyen iktidarla mümkündür.

Bu nedenle 2019 yolunda biz CHP’lilere büyük görev düşüyor. Gün DAYANIŞMA ve BİRLİK günüdür.2019 Sürecİ DEMOKRASİ’den yana olanlarla OTORİTEDEN yana olanlar arasında geçecektir.

Amacımız DEMOKRASİDEN yana olanlarla O Paydada buluşmaktır.

Ben Fevzi PEKCAN’LI olarak Edirne’den İktidar  yürüyüşe katkı vermek için CUMHURİYET HALK PARTİSİ Edirne İl Başkanlığına adayım. Ekibimle birlikte görev sürecimizde Örgütümüzü ve Üyelerimizi yakından tanıma fırsatı bulduk.Onlardan alacağımız güçle,Görev bize verildiğinde önemli işler başaracağımıza olan  inanıcımı belirterek hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

       YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ !

       YAŞASIN DEMOKRASİ VE UYGARLIK MÜCADELEMİZ !

 210 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Ağası Çetin 2017’yi değerlendirdi.

2017 Yılı Temmuz Ayında düzenlenen 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalık ihalesine katılarak 1 Milyon 522 bin lira ile 657.Kırkpınar Ağası seçilen Ahmet Çetin, 2017 yılının Edirne açısından ekonomik olarak iyi geçmediğini, Edirne’de 50.000 adet icra dosyasının olduğunu, Edirne’nin sınır kapılarından yararlanamadığını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “2017 yılı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp