Efsane Geri dönüyor… “Altunhan, Kırkpınar ağalığına bende varım”

admin

2004 yılında Edirne Kırkpınar ağalığını kazanarak Edirneli vatandaşları mutlu eden başarılı işadamı, Altunhan Şirketler gurubu sahibi Mustafa Altunhan’ın, bu yıl 16-22 Haziran 2014 tarihleri arasında  yapılacak olan Kırkpınar Yağlı güreşlerinde  654. Kırkpınar ağalığı için adaylık yarışına gireceği belirtiliyor.

mustafa altunhan (1)

Kendisinin ağa olduğu 2004 yılında Kırkpınar’ın yurt dışına da  tanıtılmasını sağlayan ve Yabancı büyükelçilerin Kırkpınar’a gelmesini teşvik eden, Avrupa’ya yaptığı ziyaretlerde Kırkpınar’ı tanıtan, güreşlere katılımı arttıran Efsane Ağa Mustafa Altunhan’ın uzun süredir Edirne’den Kırkpınar ağası çıkmaması nedeniyle huzursuz olduğu ve bunu içine sindiremediği belirtiliyor.

mustafa altunhan (7)

Edirne’de yapılan Dünyadaki spor etkinliklerinde olimpiyatların ardından 2. sırada yer alan böyle büyük bir spor organizasyonu için en önemli sembol olan ağalığın da Edirne’den olmasının çok yararlı olacağını belirten Edirneli güreş severler; “ İlimizin sevilen işadamı Mustafa Altunhan’ın bu yıl Kırkpınar Ağalığı ihalesine katılarak Edirne’nin sesini bir kez daha duyurmasını arzuluyoruz.

mustafa altunhan (10)

Daha önceki yıllarda Kırkpınar Ağalığını genellikle Edirneli ve Trakyalı ağalar kazanıyordu. Daha sonraki Kırkpınar ağalığı ihalelerinde Edirneli işadamları ağalık ihalesinde başarılı olamadı. Son olarak, 2004 yılında Edirneli hemşerimiz Mustafa Altunhan’ın Kırkpınar Ağası olması hem bizleri çok mutlu etti, hem de Edirne’de tarihin yeniden yazılmasını sağladı.

mustafa altunhan (6)

Bu yıl yapılacak Kırkpınar Ağalığı ihalesinde tekrar İşadamımız Mustafa Altunhan’ı görmek, burada ağalık yarışını kazanarak Kırkpınar alanında güreş severlerin önünde tur atmasını bekliyoruz” dediler.

mustafa altunhan (9)

Şu anda tatilde olan Mustafa Altunhan’ın bir süre sonra Edirne’ye gelerek Kırkpınar Ağalığı için açıklama yapması bu yarışta ben de varım demesi bekleniyor.


mustafa altunhan (2) mustafa altunhan (3) mustafa altunhan (4) mustafa altunhan (5)
mustafa altunhan (8)

mustafa altunhan (11) mustafa altunhan

 

 

 

 

 458 total views,  5 views today

Next Post

“KIRKPINAR ÖZEL” Dergimiz Yine Göz Kamaştıracak..!

Bu yıl 18-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Edirne’nin Yeni Başkanı Recep Gürkan ve ekibinin yoğun çalışmaları sonucunda  “Özel bir Kırkpınar yılı”  yaşacak olan güreş severler,  Edirne Ajans Medya Grubu’nun yayınladığı “KIRKPINAR ÖZEL” dergi yayını ile KIRKPINAR’ın geçmişine ışık tutacak… Edirne’de Bölgesel RADYO İSTASYONU, Günlük yayın yapan GAZETESİ, MATBAA Tesisi, Dergi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp