Eğitim İş görev dağılımı yaptı

admin

Geçen hafta yapılan olağanüstü genel kurulla yeni yönetim seçimi yapan Edirne Eğitim-İş  görev dağılımı yaptı. Yönetim Kurulu Başkanlığına Olcay Dal seçildi. Dal görev dağılımı sonrası yaptığı açıklamada; “ Eğitim İş olarak  hem Edirne’de hem de  Türkiye genelinde eğitimdeki özlük haklarını  savunmayı sürdüreceklerini söyledi.

Eğitim İş görev dağılımı yaptı

 

 

 

 

 

 

 

 

Dal açıklamasında şunları söyledi, “ Edirne Eğitim ve Bilim İşgörenleri  sendikası EĞİTiM-İŞ  Edirne Şubesi  4 Haziran’da olağanüstü genel kurulunu yaptı. Yapılan seçim sonunda 7 arkadaşımız yönetime seçildi. Liste delegelerin oylarına göre belirlendi. Çarşaf liste ile seçim yapıldı. Edirne merkez ve çevre ilçelerden gelen delegelerin oyları ile belirlenen yönetimimiz şöyle oluştu. Şube Özlük Hukuk  Sekreteri görevini  Sema Güler arkadaşımız yürütecek. Eğitim-İş Edirne Şubesinin Basın Yayın ve Uluslararası  İlişkiler sekreterliğini  Özlem Şener yapacak. Şube Örgütlenme sekreterlik görevini Bülent Öz, Şubenin sekreterliğini  Nedim Zobar, Mali Sekreterlik görevini ise  Erhan Toprak üstlendi.

Başkan Dal   yeni Eğitim-İş Şubesi olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne  Öğretmen evinin yıkım kararı ile ilgili  kararın açıklanması için dilekçemizi verdik. Bu konuda cevap bekliyoruz.  Endişemiz şu  yıkılan öğretmen evi yerine  aynı amaca yönelik  başka bir sosyal tesisin  yapılıp yapılmayacağı  konusunda tereddüdümüz var. Milli Eğitim Müdürlüğüne verdiğimiz dilekçemizde yıkılan Öğretmen evinin yerine yapılacak sosyal tesisin ne zaman hizmete gireceği konusu, burada çalışan personeli durumlarının ne olacağı konusunda endişelerimizi ilettik.” Dedi.

Dal, Eğitim İş’in ilkelerinin ve çizgisinin bundan böyle de devam edeceğini belirterek; “ Edirne Eğitim İş hem yereldeki eğitim sorunlarının yanında hem de Genel Merkezle koordineli olarak ülkemize ait eğitim sorunları ile eğitim çalışanlarının özlük haklarınla ilgilenmeyi sürdüreceğiz. Eğitim İş’in bugüne kadar nasıl bir çizgisi varsa bundan sonra da bu ilkeler hem Edirne’de hem de ülke genelinde devam edecektir” dedi.

 

 

 

 

 124 total views,  2 views today

Next Post

Şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği

              Keşan Belediyesi’nden Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verdi… Keşan Belediyesi tarafından 14 Haziran 2016 Salı günü akşamı Keşan’daki Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi ailelerine iftar yemeği verildi. Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, eşleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp