Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet’in 92. yılını kutladı

admin

 

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Emekçileri Sendikası Eğitim İş ,10. Kuruluş ve Cumhuriyetimizin  92. Yıldönümünü Hilly otelinde gerçekleştirdiği dayanışma yemeği ile kutladı.  Kutlama gecesine, Milletvekili Erdin Bircan, İş MYK üyesi Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı, Eğitim İş Genel Eğitim Sekreteri MYK üyesi   Önder Yılmaz, Birleşik Kamu İş konfederasyonu  MYK Üyesi Engin Çoğal, Eğitim İş Şube Başkanı Hikmet Bölükbaşı ve Yönetim kurulu üyeleri, ADD Başkanı Ahmet  Yörük,Kepirtepeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Erdaş, üyeler ile diğer davetliler katıldı. Eğitim İş sendikasından Nedim Zobar’ın sunuş konuşmasından sonra

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (7)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda ilk olarak söz alan Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Bölükbaşı, Konuklara Cumhuriyet yemeğine hoş geldiniz diye başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti, “ AKP hükümeti 13 yıldan bu yana Cumhuriyet değerlerini erozyona uğratmak, hatta yok etmek için var gücü ile çalışmaktadır. Fakat Cumhuriyet ve onun kurucusu Atatürk; bu toprakların köklerine kadar yerleşmiştir. Bırakınız 13 yıl ,113 yıl da uğraşılsa Atamızın manevi mirasını yok edemezler.

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (11)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim İş kurulduğu günden bu yana Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin, bağımsızlık ve egemenliğimizi, ulus, ülke bütünlüğümüzü, koruma ve yaşatmak için mücadeleye devam etmektedir.

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının, yandaş sendikaların yoğun baskılarına rağmen sendikamız güçlenmeye devam etmektedir. Cumhuriyetimizin kutlandığı daha nice yıl dönümlerde hep birlikte olmayı diliyorum. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Eğitim- İş “ dedi.

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Eğitim-İş MYK üyesi Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı, bu tür dayanışma toplantılarının sadece salonlarda değil alanlarda da yapılması gerektiğini belirterek, “Eğitim İş devrimci ruhunu Atatürk ilkeleri doğrultusunda Cumhuriyetin öğretmenleriyle nice on yıllara. Emek mücadelesini yüceltmek tek amacımızdır. Bu arada komşu illerden ve kardeş sendika temsilcileri de aramızdalar. Bizlere destek veriyorlar. Biz Eğitim İş olarak büyümekteyiz. Sadece sendikamız değil. Tüm Konfederasyonumuza bağlı kitle örgütlerimizle birlikte güçleniyoruz. Biz bu görevimizde sadece emeğin gücüne inanıyoruz “ diye konuştu.

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Eğitim İş MYK üyesi Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz,  toplantı amacıyla İstanbul’dan geldiğini belirterek, “ Rus Devriminin ikinci Lideri Troçki der ki .” Bir ülkede baskı arttıkça onunla birlikte direnç te artar” der. Ülkemizde de siyasi iktidarın baskısı arttığı zamanlarda sendikamızda direncini artırmaktadır. Bizim diğer sendikalardan farkımız vardır. Biz işçi sınıfının ,öğretmenlerin özlük haklarını aramakla yetinmiyoruz. Biz ayrıca yaptığımız görevin nasıl olması gerektiğini de sorguluyoruz. Eğitimde ilkokul 2. Sınıflarından itibaren Arapçanın yabancı dil adı altında okutulması önümüzdeki eğitim- öğretim yılında uygulamaya konulacak. Bu konuda direnç gösteren tek sendika bizim sendikamız. Biz ayrıca eğitim sisteminin laik özelliğini koruma kararlılığındayız.  Bu yaptıklarımızı eylemlerimizle destekliyoruz. Siyasal iktidar ilkin adliye, hapishaneler, ardından da eğitim sistemini ele geçirdi.1 Kasımda seçim var. Bunlar Kasımda geldiler. İnşallah Kasımda gidecekler” diye konuştu.

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

KORKU İMPARATORLUĞU YARATILMAK İSTENİYOR

Toplantıda konuşan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu MYK üyesi TİS ve Hukuk Sekreteri Engin Çoğal konuşmasında, Cumhuriyet idaresinin Ümmetçilik yerine ulusçuluğu, Gericilik yerine Çağdaşlığı hedefleyen bir idare şeklidir. Bugün demokrasiyi araç olan kullananlar işbaşındadır. Zihniyet ülkemizin temel niteliklerini tartışmaya açarak ülkemizin temel yapısını terk etmektedirler. Bu hükümet tarafından Atamızın eğitim konusundaki yol gösterici sözleri göz ardı edilmektedir. Ülke üzerinde korku yaratılarak toplum sindirilmeye çalışılmaktadır.  1 Kasım seçimlerinde özgürlük ve demokrasi, insan hakları için, tam bağımsız Türkiye için halkımızı, oyuna sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (10)

 

 

 

 

 

 

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim İş kuruluşunun 10. ve Cumhuriyet'in 92. yılını kutladı (12)

 104 total views,  5 views today

Next Post

GÜRKAN, Amatör Spor Kulüplerinin yanında

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Edirne Belediyesi bir ilke daha imza atarak, Trakya’da amatör sporun dünü, bugünü ve geleceğini masaya yatırdı.  Çalıştaya, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale ve Edirne’den temsilciler katıldı. Toplantıda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye olarak amatör spor kulüplerine verdikleri desteklerin devam ettiğini söyledi.       […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp