EĞİTİM-İŞ’TE KONGRE HEYECANI

admin

Edirne’de Atatürkçü çizgide olduğu bilinen öğretmen sendikası, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası seçime gidiyor.
Eğitim İş Sendikası, üyelerinin üstün sorumluluk duygusuna ve eğitimin gücüne dayanarak; Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı gösteren bir sendika olarak, 05-13/03/2021 tarihinde seçime gidiyor.
Seçime iki listenin gireceği tahmin ediliyor. Listelerden biri, pandemi döneminde okulunu güzelleştirme çalışmaları ile Edirne’nin sevgisini kazanan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından bizzat aranan, vali tarafından başarı belgesi verilen Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan ÇEKİÇ’in de içinde bulunduğu bir liste sosyal medyada paylaşıldı.
Listede, Ertan ÇEKİÇ’in yanında İstiklal Ortaokulu Müdür Yardımcısı Gökay Bilgin, Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Kadriye ÖZCAN, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Öğretim üyesi, Doç Dr Levent VURAL, Edirne’nin en başarılı beden eğitimi öğretmenlerinden Karaağaç Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Murat ÇIK, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sema AKGÖR, EYÜDER Edirne temsilcisi, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Öğretmeni Tamer KARAKUŞ’un olduğu görüldü.

 1,478 total views,  5 views today

Next Post

YENİ KARARLAR AÇIKLANDI

Koronavirüs salgınıyla ilgili mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin İçişlerş Bakanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada; “Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp