Eğitim İş’ten saldırıyı kınama

admin

DSC_4007

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Hikmet Bölükbaşı sendika merkezinde yaptığı toplantıda; Tandoğan’da  Eğitim-İş üyelerine yapılan saldırıyı kınadı.

Eğitim İş Şube Başkanı Bölükbaşı burada  yaptığı konuşmada Ankara Tandoğan’da  düzenledikleri ”Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşünün polislerin saldırısına uğradığını belirterek şunları kaydetti, “ Hükümet kendilerinden olmayan herkese şiddet uygulamaktadır. Laik eğitime son vermek için elinden geleni yapmaktadır. Eğitim günden güne dinselleşmekte emek sömürülmektedir. Hükümet yandaş sendika ile bir olup yasalar ve yönetmelikleri birlikte hazırlamaktadır.

Cumartesi günü AKP hükümeti güvenlik ekipleri, hiçbir taşkınlık olmamasına rağmen uyarı yapılmadan  Eğitim İş üyesi arkadaşlarımıza  biber gazıyla, tomalarla  saldırmıştır. Yüz elli arkadaşımızı gözaltına almıştır. Tandoğan Meydanındaki eylemde sadece Eğitim-İş Bayrakları filamalar ile Türk Bayrakları  taşıyan arkadaşlarımıza şiddet uygulanmıştır. Ellerinde Apo resimleri olanlara aynı uygulama yapılmamaktadır. Arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı  şiddetle kınıyoruz” dedi.

 217 total views,  2 views today

Next Post

Emekli Sen’den kahvaltılı toplantı

              Emekli-Sen Üyeleri bir araya gelerek sorunlarını masaya yatırdı. Dernek Üyelerinin katıldığı kahvaltılı toplantıda söz alan, Emekli Sen Edirne Şube Başkanı Hamza Güven, emekliler hayatı boyunca bu devlete, bu vatana hizmet eden kişilerden oluşmaktadır. BAG-KUR’lu, SSK’lı, Emekli-Sandığı Mensupları ve Çiftçilerimizin sorunları bitmek bilmiyor. Bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp