Eğitim Öğretim Yılı 2. dönem başı değerlendirme toplantısı

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığında Edirne Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Alpaslan Doğan, İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, okul yöneticileri ile muhtarlar ve okul aile birliği başkanları katıldı.

  Toplantıda, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması, eğitim öğretim yılının birinci döneminde alınan önlemlerin değerlendirilmesi, ikinci dönemde alınacak tedbirlerin belirlenmesi, Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegre edilecek okul kamera sistemlerine ilişkin çalışmaların geldiği aşamalar değerlendirildi.

Vali Günay Özdemir, konuşmasında Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, yaralanan askerlerimiz için acil şifalarda bulundu.

Valimiz Sayın Günay Özdemir, toplantıya ilişkin yapmış olduğu konuşmasında 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 2. döneminin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması dileklerinde bulunarak, ilimiz eğitimde kalitenin ve niteliğin daha da arttırılması konusunda ilgili kurumların ve kişilerin katılımıyla toplantının düzenlendiğini söyledi.

    Zararlı alışkanlıklara bağımlılık konusunda değinen Sayın Valimiz, zararlı alışkanlıklara bağımlılıkların ülkemizin geleceğini riske attığını belirterek, bu konu ile mücadelede gerekli adımların atıldığını söyledi.

Okul çevre güvenliği konusunda konuşan Vali, okullarımızın çevre güvenliğinin sağlanması ve oluşabilecek olumsuzluklara anında müdahale edilmesi konusunda, her okulumuzun emniyet ve jandarma birimleri ile irtibatlandırıldığını ve okullarımızın çevrelerinin daha güvenli hale getirildiğini söyledi.

Okulların güvenli ortamlar olmasında emniyet, jandarma, okul yönetimi, okul aile birlikleri ve okulların bulunduğu bölgelerin muhtarları ile koordineli çalışmalarının, sürekli irtibat halinde bulunmalarının önemine değinen Sayın Valimiz, ilimizin bu konuda son drece duyarlı olduğunu belirtti.

Toplantı, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

 51 total views,  2 views today

Next Post

Kadro için 1021 personel başvurdu

DİLEK ÖZÇELİK’İN İSMİ SOKAKTA YAŞAYACAK Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Aralık tarihinde yayınlanan 696 sayılı KHK ile kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan taşeron işçilerin kadroya geçtiğini ve geçiş sürecinin devam ettiğini belirterek, belediyede kadro için 1021 personelin başvuruda bulunduğunu söyledi. Öte yandan Başkan Gürkan’ın Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp