Eğitim-öğretim yılının başarı getirmesini diledi

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2016-2017 yılı Eğitim-Öğretim döneminde tüm öğrenci, öğretmen ve velilere başarılar diledi.

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması ile zorlu bir maratonun başladığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni eğitim yılının öncelikle tüm öğrencilere, öğretmen ve velilere başarı getirmesini temenni ettiğini ifade etti. Gürkan, mesajında öğrencilere seslenerek, “Sizler, geleceğimizin güvencesisiniz. Siz çocuklarımız, geleceğimize ışıksınız. Barış ve huzur dolu günler için umudumuzsunuz” dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin birer teminatı olan çocuklardan büyükler olarak tek beklentilerinin derslerine çok iyi çalışarak, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bilgi dolu aydınlık yolunda gitmeleri olduğunu sözlerine ekledi.

recep-gurkan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi olarak, göreve geldiği günden bu yana olduğu gibi bu yılda öğrencilere ve okullara desteklerinin süreceğini kaydeden Belediye Başkanı Gürkan, “Öğrencilerimizin, daha iyi bir eğitim alabilmesi için okullarımıza teknolojik aletler hediye ederek, Atatürk Köşesi kurmalarına destek olarak onların yanında olmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda çocuklarımızın okul saatleri dışında, derslerinden arta kalan zamanlarda daha verimli zaman geçirebilmeleri için öğrencilerimize yönelik ücretsiz sinema günleri, okuma etkinlikleri, şiir dinletileri düzenlemeye bu yılda devam edeceğiz. Yine ücretsiz çocuk tiyatrolarımız olacak” dedi.

Başkan Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği Misak-ı Milli sınırları içerisinde öğrenciler yetiştiren öğretmenlerin emeğinin de asla yadsınamayacağını ifade ederek, “Öğretmenlerimizin Atatürk’ün İlke ve Devrimleri’nin ışığında almış olduğu eğitimle yetiştirdikleri öğrenciler boy vermeye, ağaç olup ormana dönüşmeye başladılar. İnanıyorum ki, Atatürk’ün izinde öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrenciler Türkiye Cumhuriyeti’ni ne pahasına olursa olsun ilelebet payidar kılmaya devam edecektir” diye konuştu.

 

 

 

 112 total views,  2 views today

Next Post

Bakan Mehmet MÜEZZİNOĞLU’ndan Rektöre ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Trakya Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mümin Şahin, Prof. Dr. Cem Uzun, Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe de bulundu.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp