Eğitim sorunları masaya yatırıldı

admin

EĞİTİM SORUNLARI MASAYA YATIRILDI (1)

 

 

 

 

 

 

ETSO’da düzenlenen toplantıda Türkiye’de eğitim sorunları masaya yatırıldı.

Buradaki toplantıya  CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytarncıoğlu. Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Hikmet Bölükbaşı ile Eğitim İş yönetici ve üyeleri katıldı. Toplantıda söz alan  Eğitim İş Şube Başkanı  Bölükbaşı Sendikalarının izlediği politika ve bugüne kadar yaptığı çalışmalar konusunda bilgi verdi. CHP Milletvekili Gaytancıoğlu ile birlikte hazırladıkları raporu sunacaklarını belirterek şunları söyledi, “12 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümeti eğitimi yazboz tahtasına döndürdü. İktidara geldiklerinde ilk olarak el attığı bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı oldu. İlk olarak tüm taşra teşkilatındaki idarecileri değiştirdi. Kadrolaşmada büyük mesafe aldı.  Yönetici kadrolarına din dersi öğretmenlerini getirdi.  Bunlar  bilgi sahibi olmadıkları kadrolara atandılar. Okul kitaplarının batımını yandaş yayınevlerine verdi. Kitapların özü boşaltıldı. 4x4x4 sistemi getirip eğitim kalitesini iyice düşürdüler.  Öğrencilerin İmam hatip liselerine yönlendirilmesi  amaçlandı. İktidar  karma eğitimi kaldırmak  erkekler ve kızların ayrı ayrı eğitim görmelerini amaçlıyor. Yeni mesleğe giren eğitimcilerimiz baskı altına alınmak istiyor. Biz yetkili değil fakat etkili sendika durumundayız. Öğretmenlerimizin nöbet sorununu çözümledik” dedi.

EĞİTİM SORUNLARI MASAYA YATIRILDI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Edirne CHP Milletvekili Gaytancıoğlu, öğretmenlerin AKP iktidarı zamanında onurlarının zedelendiğini belirterek, “ toplumda her zaman saygı vardır  Çünkü öğretmenlerimiz bizi hayata hazırlar. Bu programı sendikamızla birlikte hazırladığımız için mutluyum. Biz öğretmeni toplumla dayanışma yaratan sevgi saygı odağı olarak tanıdık. Öğretmenlerimize baskı uygulandı. Müşteri mantığı ile eğitim sistemi uygulanmak isteniyor. Alo 147 hattı öğretmenleri şikayet hattına dönüştürdüler. Bugün partimizce de sık sık dile getirdiğimiz atamayan öğretmenlerimiz eğitimlerini tamamladıkları halde  bir türlü mesleklerine  başlayamıyor. Birçoğu başka işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Şu anda nitelikli bilgi birikimi olan 350 bin öğretmenin atamasını yapamıyoruz. Bu öğretmenlere sözleşmeli öğretmen teklifi yapılıyor. Biz öğretmenlerimizi sınıfta öğrencileri ile birlikte istiyoruz. Partimiz göreve geldiğinde atanmayan öğretmenlerin ataması yapılacak. Bilgi toplumu arzuluyorsak bunda en büyük katkıyı öğretmenlerimiz yapacaktır. Para nereden bulacaksınız diyorla . bir internet şikayet hattı var. Hükümet şikayet için 3 milyar lira para harcıyor. Bununla bir yılda bütün öğretmenlerimizin maaşını ödeyebiliyoruz. Köy Enstitülerinin ardından eğitimci yetiştiren kurumları kapattılar” diyen Gaytancıoğlu daha sonra sinevizyon  gösterimi ile  partisinin eğitimle ilgili politikası hakkında bilgi verdi.

EĞİTİM SORUNLARI MASAYA YATIRILDI (3)

 119 total views,  2 views today

Next Post

Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü

“19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ” KUTLANIYOR Edirne  İnşaat Mühendisleri Odasında  yapılan  toplantıda  19 Eylül Mühendis, Mimar, ve Şehir Plancıları  Dayanışma Günü  kutlandı. Toplantıya  Elektrik Mühendisi Hüseyin Seylan, İnşşat Mühendisi Eren Eryılmaz, ve Nihat Çolak, Mimar Turgut Çakır, Mehmet Emin Parlakçı, Jeoloji Mühendisi Osman Candeğer, Makine Mühendisi  Erdal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp