Eğitim Ve Öğretim Yılı Törenle Başladı

admin

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı törenle başladı. İlk tören Saat 09,45’te Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Uğur Ergin Törene Milli Eğitim Müdürü,  Hüseyin Özcan, Maarif Müfettişleri Başkanı ve Müfettişler,  Milli Eğitim Müdür Yardımcılar, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler katıldılar. Buradaki tören Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile son buldu. Daha sonra kutlama törenlerine Trakya Birlik İlkokulunda devam edildi. Buradaki tören Çelenk Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı törende Trakya Birlik İlkokul öğrencisi Emre Kula İlk Öğretim Haftası adındaki şiirini okudu. Dördüncü sınıf öğrencilerinden 1. Sınıf öğrencilerine “ “Hoş geldiniz çiçeği” sunuldu.  Eylül Erata adındaki öğrencinin konuşmasının ardından kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İlköğretim haftasının önemine değinerek, şunları kaydetti, “ eğitim milletimizin her bir ferdinin büyük bir inançla yürüttüğü en önemli görevlerinden biridir. Bireyler tüm değerleri eğitim sayesinde öğrenirler. Geleceğini eğitimde arayan gelişmiş toplumlar Eğitimlerine büyük yatırım yaparlar. Yatırım eşyaya değil insana yapıldığında önemlidir. Ve kalıcı olur. Zaman eşyanın gücünü azaltırken eğitimin gücünü arttırır. Bugün hepimizin yüreği aynı umutlarla çarpmaktadır. Burada ideallerimize bir adım daha yaklaşacağımız adımı atıyoruz. Burada aynı heyecanı paylaşıp aynı hedeflere yürüyoruz. Gönüllerin sevgiye muhtaç olduğu dünyamızda öğretmenlerimizin görevi daha da artmaktadır.

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (7)

Öğretmenlerimizin bilgi ve sevgi aşılamaları ülkemizi medeni ülkeler seviyesine yükseltecektir. Toplumumuz öğretmenlerimizin gayreti ile verilen eğitim sayesinde aydınlanacaktır. Valimizin önderliğinde öğrencelerimizin kültür sanat etkinliklerine etkin bir şekilde katılmalarını sağlama hedefimizi bu yıl da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün belirttiği gibi ülkenin geleceği sağlam temellere dayanır anlayışıdır. Geçmişin birikimini geleceğe taşıma bilgisine sahip idealist çalışkan gençler yetiştirmektir, “ dedi.

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (1)

Ardından söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Uğur Ergin konuşmasında şunları kaydetti, “ Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı adına sizleri selamlıyorum. Yeni eğitim programında algılama, problem çözmenin yanı sıra demokratik değerleri ve milli kültürü. Sanat ve estetik duyguları gelişmiş girişimcilik anlayışı gelişmiş. Bilim ve teknolojik kullanımına yatkın bilgi toplumun gerektirdiği temel bilgilerle donanmış mutlu bireyler olarak ana hatları ile belirlenmiştir” dedi.

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (2)

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, bu aydınlık günde öğrencilerin de geleceğinin aydınlık olması dileği ile başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti, “ Sevgili veliler sizin için bugün farklı bir gün. Eylül ayı bir anlamda üzüntü bir anlamda ise sevinç ayıdır. Çocuklarınızın yanında huzur içindesiniz. Huzurun yanında birtakım masrafların da arttığını görüyoruz. Bu geleceğe yönelik bir yatırımdır. Bu nedenle sevinçli olduğunuzu görüyorum. Siz bir gün böyleydiniz bugün oldunuz, çocuklarınız da 20 sene sonra böyle olacak. Bu günler tatlı günlerdir. Bugün 16 milyon evladımız ders başı yapıyor” dedi. Törende daha sonra öğrencilere ücretsiz ders kitabı dağıtımı yapıldı.

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (4)

Edirne’de 2014-2015 Eğitim –Öğretim yılında okul öncesi 1354,İlkokul 1. Sınıfına 6797 ortaokul 5. Sınıfına 4135 ortaöğretim 9. Sınıfına 4975, öğrenci kaydı yapıldı. 58327 öğrenci eğitim ve öğretime devam edecek. Öğretim yılı itibariyle il ve ilçelerde 4020 öğretmen 560 personel olmak üzere toplam 4580 kişi görev yapıyor. Edirne’de bir anaokulu 20 ilkokul 16 ortaokul ve 25 Ortaöğretim olmak üzere toplam 62 okulun onarımı tamamlandı.

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (3)

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı

 

 

 

 

 
eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (5)

 

 

 

 

eğitim ve öğretim yılı törenle başladı (6)

 210 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi Sporcularından Orkun Yılmaz, Türkiye Şampiyonu Oldu

Edirne Belediyesi sporcularından Orkun Yılmaz, Türkiye Şampiyonu oldu. 7-10 Eylül 2014 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen ve 76 ilden 2300 sporcunun katıldığı “Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası” nda 30kg Minik Erkekler kategorisinde 196 sporcu arasından 8 karşılaşmayı kazanarak TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu. Edirne Belediye Başkan Vekili Çiğdem Gegeoğlu’nu makamında ziyaret eden Edirne Belediyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp