Eğitimciler Öğretmenlere Saldırıyı Kınadı

admin

Edirne Endüstri Meslek Lisesi önünde ortak açıklama yapan Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş Üyeleri öğretmenlere yönelik şiddete karşı tepkilerini dile getirdi. ALO-147 hattıyla öğretmenleri ihbar edileceği dile getirildi.

Burada hazırlanan ortak açıklamayı sunan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı  Hakan Yıldız, son bir ay içinde Edirne’de yaşanan iki olay öğretmenlerin canının okulda olduğu zaman dahi güvende olmadığını belirterek şunları kaydetti; “İlk olarak bir lisemizde  İstiklal Marşımızı okumak için okul bahçesinde toplanan öğrenci ve öğretmenlerin  arasına okul dışından 3-4 kişi ellerinde bıçaklarla  okul bahçesinde öğrencileri arasına girmiş bu arada yaşanan büyük kargaşada  öğretmenlerimizi çabaları sonucu yara almadan sona ermiştir.

türk-eğitimsen-açıklama (1)

Ancak burada düşünülmesi gereken nokta şudur.İstiklal Marşı için okul önünde toplanan öğrenci ve öğretmenlere dışarıdan  da olsa  okula girerek ellerinde bıçaklarla okul içersinde bu saldırıyı  yapma cesarete göstermeleridir.

İkinci olay ise,  22 Kasım Cuma Günü Öğretmenler Gününün tüm yurtta ve şehrimizde kutlandığı öğretmenlik mesleğinin kutsallığının  her platformda dile getirildiği  günlerde bir öğretmenimize  okul içinde öğrenci tarafından  yapılan darp ve yaralamadır.

türk-eğitimsen-açıklama (2)

Bu yaşanan olay sonrasında daha da üzücü olanı ise öğretmenini darp eden öğrencinin ailesinin olay sonrası  hem okulda hem de karakolda okul yönetimini  ve öğretmenimizi tehdit etmesidir.

Biz öğretmenler yaşanan bu iki olayı şiddetle kınıyoruz. Her iki olayda öğretmenimiz ve öğrencilerimizin yaşadığı büyük travmalara kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla burada bulunuyoruz.

   ÖĞRETMENLERE SAHİP ÇIKILMALI

Her öğretim ve eğitim yılında yurdun dört bir yöresinde, okulda veya dışarıda darp edilen, yaralanan, şehit edilen öğretmenlerimiz basında yer almaktadır. Ne acıdır ki,  Milli Eğitim Bakanımız öğretmenlerimize sahip çıkma yerine tüm eğitim camiasının tepkisini çeken ALO 147 hattını hayata geçirmiş ve öğretmenlerimizi iftiraya açık bir şekilde her türlü saldırıya karşı korumasız bırakmıştır.

türk-eğitimsen-açıklama

Yaşanan bu olaylar münferit bir olay gibi değerlendirilmemelidir. Ülkeyi geleceğe taşıyan insanımızı yetiştirmek için canını feda edebilen öğretmenlerimiz maalesef Başbakanımızın yaptığı açıklamalarla vatandaşların gözünde itibarı yerle bir edilmiştir.

Bu açıklamaların ardından gereken önlemler alınmazsa,  şehrimizde yaşanan son iki olayın daha vahimleri ile karşılaşabileceğimiz endişesini taşıyoruz. Bu olayların önüne geçmek için boş nutuklarla avunmak istemiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız “ Hukuk Müşavirliği” kanalıyla yargıya intikal etmiş olaylarda kendi personelinin yanında olduğunu göstermelidir.”ALO-147” hattı ile eğitimcilerin iftiralarla şikayet edilmesine mani olmalıdır” dedi

 273 total views,  2 views today

Next Post

Mimar Sinan Vakfından Balkan Basın Birliğine Ziyaret

    Mimar Sinan Vakfı Kurucu Başkanı Hasan Gümüş ve Vakıf Yöneticileri Balkan Basın Birliği’ni ziyaret etti. Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş ve vakıf yöneticileri, Balkanlar’daki gazetecileri örgütleyerek aynı çatı altında toplamayı amaç edinen ve bu yönde başarılı çalışmalar sürdüren Balkan Basın Birliği’ni ziyaret ettiler. Balkan Basın Birliği’nin Balkan Ülkelerindeki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp